Film nagrodzony na festiwalu w Gdańsku trafił na prestiżowy festiwal filmów

2023-10-27 11:44:59(ost. akt: 2023-10-27 11:49:45)
Nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Gdyni film "W nich cała nadzieja", który wizjonersko ukazuje przyszłość świata w obliczu globalnych katastrof i rozwijającej się sztucznej inteligencji, zostanie zaprezentowany na Trieste Science+Fiction Festival. Z tej wyjątkowej okazji, producent filmu prezentuje również nowy plakat promocyjny, który przedstawia dzieło w reżyserii Piotra Biedronia. Polscy widzowie będą mieli okazję cieszyć się tym filmem w kinach od 24 listopada!
Film science-fiction "W nich cała nadzieja" przedstawia historię Ewy, która musi stawić czoło nie tylko brutalnej rzeczywistości postapokaliptycznej, ale także dotkliwej samotności. Jednak to, co sprawia jej największy kłopot, to absurdalna sytuacja, która prowadzi do konfliktu z jej jedynym towarzyszem - Robotem.

Rozpoczyna się walka o przetrwanie, gdzie maszyna wyposażona w sztuczną inteligencję staje się dla Ewy poważnym zagrożeniem, przewyższającym nawet niebezpieczeństwa otaczającego ją świata. W rolach głównych występują Magdalena Wieczorek ("Zadra", "Kryptonim Polska") oraz Jacek Beler ("Inni ludzie", "Wesele").

Już 31 października film zostanie premierowo zaprezentowany na prestiżowym Trieste Science+Fiction Festival. Istniejący od 2000 roku festiwal należy do Międzynarodowej Federacji Festiwali Méliès. Do tej pory jego gośćmi byli tak uznani twórcy jak Terry Gilliam, Roger Corman, Alejandro Jodorowsky, Joe Dante, Dario Argento, Abel Ferrara, Neil Gaiman czy Christopher Lee.

- Pomysł na nasz film pojawił się trzy, cztery lata temu. Jestem fanem sci-fi. Wychowałem się na tym, kocham "Gwiezdne wojny" i postapo. Było kilka czynników, które stworzyły scenariusz tego filmu. Ekologię mam wpisaną w swoje DNA. Chciałem zwrócić uwagę widzowi, pokazać kilka tematów, które mogą się pojawić w przyszłości. Nie po wybuchu bomby atomowej, tylko po zagładzie wynikającej z globalnego ocieplenia. Chciałem też zwrócić uwagę na zjawisko tzw. "uchodźców klimatycznych", nie politycznych. To już zaczyna się dziać – mówi reżyser Piotr Biedroń

Film "W nich cała nadzieja" zdobył już uznanie, otrzymując wyróżnienie w kategorii Filmów Mikrobudżetowych oraz prestiżową nagrodę za Klimatyczny Film na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.