Prawie 200 kilogramów narkotyków wartych ok. 16 mln zł w środowisku warszawskich pseudokibiców

2023-09-27 16:35:08(ost. akt: 2023-09-27 11:38:23)

Autor zdjęcia: CBŚP

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji i Komendy Stołecznej Policji zatrzymali dwóch 26-latków powiązanych ze środowiskiem warszawskich pseudokibiców. Podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 200 kilogramów narkotyków o wartości około 16 milionów złotych.
Rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji podinsp. Iwona Jurkiewicz poinformowała PAP, że nad sprawą pracowali policjanci z warszawskiego CBŚP wspólnie ze stołecznymi funkcjonariuszami z wydziału do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców.

"Policjanci przeprowadzili działania, których wynikiem było zatrzymanie 2 mężczyzn, podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zabezpieczając przy tym ogromne ilości narkotyków" - podała policjantka.

Do policyjnej akcji doszło na jednym z warszawskich osiedli. "Wszystko wskazywało, że właśnie w tym miejscu podejrzani zlokalizowali magazyn narkotyków. W wyniku dalszych czynności ustalono, iż jest on nadzorowany przez osoby powiązane ze środowiskiem pseudokibiców warszawskiego klubu piłkarskiego" - wyjaśniła podinspektor.

"Po weryfikacji posiadanej wiedzy funkcjonariusze CBŚP i KSP przystąpili do działania. Gdy potwierdzili, że właśnie odbywa się dostawa zabronionych środków do magazynu, natychmiast zatrzymali dwie osoby podejrzane o zaangażowanie w przestępczy proceder" - przekazała.

Podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 200 kilogramów narkotyków w tym marihuanę, haszysz, kokainę, MDMA, amfetaminę i klefedron. "Czarnorynkowa wartość przejętych środków wynosi około 16 milionów złotych" - dodała rzeczniczka CBŚP.

Dwóch 26-latków po zatrzymaniu doprowadzono do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota. "Zostały im przedstawione zarzuty popełnienia przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii dotyczących obrotu narkotykami w znacznych ilościach oraz działania w ramach zorganizowanej grupie przestępczej" - poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna.

Wskazał, że na wniosek prokuratora, Sad Rejonowy dla m. st. Warszawy zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. "Sąd pokreślił, że materiał dowodowy zgromadzony na obecnym etapie postępowania przez prokuraturę i policję wskazuje na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez nich zarzuconych im czynów" - zaznaczył.

"Sąd Rejonowy, podzielając argumentację prokuratury, wskazał także, że zastosowanie tego najsurowszego środka zapobiegawczego jest niezbędne z uwagi na obawę ucieczki podejrzanych, jak i konieczność zapewnienia prawidłowego toku śledztwa" - dodał prokurator Szymon Banna.

Za zarzucane czyny grozi im do 15 lat więzienia. (PAP)