Zarzuty i areszt dla 23-latka z Radomia podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

2023-09-21 11:53:01(ost. akt: 2023-09-21 11:59:05)

Autor zdjęcia: pixabay

Do aresztu trafił 23-latek, który jest podejrzany m.in. o usiłowanie zabójstwa mężczyzny. Miało do tego dojść podczas awantury pomiędzy trzema osobami w parku w Radomiu. Po tym zdarzeniu dwóch mężczyzn z ranami kłutymi zgłosiło się do szpitala.
Jak poinformowała w środę sierż. Marta Wziątek z radomskiej policji, w sobotni wieczór dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury z udziałem trzech mężczyzn, do której doszło w parku na radomskim Obozisku.

Kiedy policjanci dojechali na miejsce, nikogo już tam nie było. Godzinę później mundurowi dostali jednak telefon z informacją, że do Szpitalnego Oddziału Ratunkowowego zgłosiło się dwóch mężczyzn w wieku 33 i 48 lat. Jeden z nich miał rany kłute klatki piersiowej, a drugi szyi. "Funkcjonariusze szybko ustalili, że mężczyźni zranieni zostali podczas sprzeczki, która wywiązała się w parku" – zrelacjonowała policjantka.

Kryminalni szybko wytypowali podejrzanego i zatrzymali go w miejscu zamieszkania. To 23-letni mieszkaniec Radomia, który – jak się okazało - dzień wcześniej podczas awantury w jednym z mieszkań w tym mieście, pobił jeszcze innego mężczyznę.

23-latek usłyszał szereg zarzutów, z których najpoważniejszy jest zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 33-latka.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.(PAP)

Autorka: Ilona Pecka