Szkolenia z wielokulturowości dla nauczycieli

2023-09-18 22:23:06(ost. akt: 2023-09-18 22:46:58)

Autor zdjęcia: pix

Nauczyciele uczą coraz więcej uczniów różnych narodowości, zwłaszcza z Ukrainy. Jak takie dzieci mogą się zintegrować?
Jesteś nauczycielem i znasz wyzwania (i możliwe radości) pracy w wielokulturowej klasie? Weź udział w szkoleniu Centrum Edukacji Obywatelskiej. W programie między innymi seria warsztatów i wykładów na temat integracji uczniów różnych narodowości. Zapisy trwają do 12.10 br.

Spotkanie odbędzie się w dniach 27-28.10 w formule stacjonarnej.

Czego możesz się spodziewać podczas szkolenia?

Wysłuchasz wykładu i weźmiesz udział w towarzyszącej mu części warsztatowej, które poprowadzi doświadczona trenerka antydyskryminacyjna i psycholożka.
Weźmiesz udział w warsztacie “Jak pomóc uczniom radzić sobie ze stresem?”,
Poznasz dobre praktyki w pracy w klasie i szkole wielokulturowej
Poznasz perspektywę dziecka cudzoziemskiego oraz jego rodzica i dowiesz się jakie ich potrzeby warto wziąć pod uwagę, żeby być wsparciem w procesie edukacyjnym i adaptacyjnym.
Wymienisz się doświadczeniem, wątpliwościami i obawami w pracy z grupą wielokulturową z innymi nauczycielami i nauczycielkami.
Poznasz sprawdzone narzędzia i metody CEO do pracy z tematami z zakresu wielokulturowości i migracji w szkole oraz innymi zagadnieniami edukacji globalnej.
Wymienisz się doświadczeniami z kursów Centrum Edukacji Obywatelskiej, w których wziąłeś/wzięłaś udział i poddasz refleksji kursowe aktywności i ich efekty na koniec roku szkolnego.
https://zapisy.ceo.org.pl/activity/828/overview