Lipiec z remontami ulic i torów

2024-07-11 08:00:06(ost. akt: 2024-07-11 02:32:07)

Autor zdjęcia: PAP

W piątek, 12 lipca, rozpocznie się pierwszy etap wymiany dylatacji wiaduktu mostu Poniatowskiego, a na weekend zaplanowane zostało frezowanie prawego pasa Wału Miedzeszyńskiego. W tym samym czasie wyremontowane zostaną zwrotnice tramwajowe przed dawnym Kinem Femina. Natomiast od poniedziałku kierowcy w Wilanowie pojadą kolejnym odcinkiem nowo wybudowanej jezdni alei Rzeczypospolitej.

Prace na Poniatowskim


W wakacje warszawscy drogowcy wymienią dylatacje na wiadukcie mostu Poniatowskiego, pomiędzy węzłem z Wisłostradą a wejściem do stacji PKP Powiśle. Pierwszy etap prac rozpocznie się w piątek, 12 lipca, około godziny 5:00. Zamknięty zostanie lewy pas nitki w kierunku centrum – na prawym nie będzie buspasa. W drugim etapie roboty przeniosą się na prawy pas – kierowcy będą jeździli bliżej torowiska tramwajowego, a później drogowcy zajmą tylko chodnik. Następnie roboty będą prowadzone na jezdni w kierunku Pragi-Południe. We wszystkich etapach wjazd i zjazd z wiaduktu na Wisłostradę będzie odbywał się bez przeszkód. Prace są częścią trwającego remontu konstrukcji wiaduktu.

Więcej informacji na temat organizacji ruchu w serwisie Infoulice Warszawa.


Frezowanie na Wale Miedzeszyńskim


W najbliższy weekend miejscy drogowcy wyremontują prawy pas Wału Miedzeszyńskiego w kierunku Wawra. Najpierw rozbiorą starą nawierzchnię, a potem ułożą wzmocnienie i nowy asfalt. Od piątku, 12 lipca, od godziny 22:00 do poniedziałku, 15 lipca, do godziny 6:00 od mostu Poniatowskiego do ulicy Zwycięzców kierowcy będą jeździli lewym pasem. W czasie prac nie będzie wjazdu na jezdnię serwisową biegnącą wzdłuż Wału.

Szczegóły zmian w organizacji ruchu na portalu Infoulice Warszawa.

Nowe tory przed Kinem Femina


Tramwajarze wracają w okolice dawnego Kina Femina, by dokończyć remont torów. W weekend, 13-14 lipca, naprawią zwrotnice w alei Jana Pawła II. W czasie prac zostaną zamknięte prawe pasy alei „Solidarności” – na przejeździe przez torowisko. Dlatego przed skrzyżowaniem będzie można z nich tylko skręcić w prawo. Prosto kierowcy pojadą z dwóch środkowych pasów.

Większe utrudnienia czekają pasażerów. Tramwaje nie będą jeździły aleją Jana Pawła II miedzy ulicą Stawki a rondem ONZ. Zmienią się trasy linii 17 i 33, a od ronda „Radosława” do Dworca Centralnego będą kursowały autobusy linii zastępczej Z17.

Dodatkowe informacje są dostępne na portalu Infoulice Warszawa.

Zmiana jezdni w Wilanowie


W poniedziałek, 15 lipca, na kolejnym odcinku alei Rzeczypospolitej wykonawca linii tramwajowej do Wilanowa przełoży ruch drogowy na sąsiednią jezdnię. Zmiany zaplanowano pomiędzy ulicami Klimczaka a Branickiego. Na nowej jezdni będzie po jednym pasie w każdym kierunku. Kierowcy jadący od alei Wilanowskiej ponownie skręcą w ulicę Hlonda, ale połączenie z aleją Rzeczypospolitej straci ulica Klimczaka.

Dodatkowe informacje dotyczące zmian w ruchu można znaleźć na miejskiej stronie Infoulice Warszawa.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.


źródło: UM Warszawa

bm