Ziemkiewicz: na miejscu prezydenta wprowadziłbym stan wojenny [STUDIO WAWA.INFO]

2024-07-10 14:39:23(ost. akt: 2024-07-11 10:18:50)

Autor zdjęcia: Andrzej Pietraga/Wawa.info

Czy w PiS zachodzi "proces gnilny"? W jakiej kondycji jest największy klub parlamentarny w Sejmie? Kiedy Polska powinna uciekać z UE? Czy prezydent powinien wprowadzić stan wojenny? - o tym w najnowszym odcinku Studia Wawa.info mówił w rozmowie z Anną Nartowską red. Rafał A. Ziemkiewicz.

“Jak patrzymy na badania opinii publicznej, to ostatnia instytucja, która jeszcze się cieszy jakimś zaufaniem, to jest wojsko. I dlatego to wojsko jest niszczone systematycznie przez Tuska. (...) Być może trafi się ktoś nowy - charyzmatyczny prezydent, który się do tego odwoła. Uważam, że Andrzej Duda zdecydowanie powinien ogłosić stan zagrożenia państwa i stan wojenny w tej chwili, ale wojsko by go nie poparło, bo nie było zadowolone z rządów PiS-u” - mówił Rafał Ziemkiewicz w Studiu Wawa.info.

“Jednego jestem pewien, że już się pożegnaliśmy z taką demokracją, jaką sobie wyobrażaliśmy. (...)Trzeba będzie zachować się stanowczo, jakiś porządek w kraju przywrócić, bo bez tego po prostu czeka nas taka saska anarchia i być może, nie daj Boże, powtórka z wieku XVIII” - zaznaczył.

"Polescape"


“To jest bardzo ciężki moment dla nas wszystkich, tym bardziej że ta cała bandyterka dzieje się pod auspicjami Unii Europejskiej. Tusk ma na to zezwolenie. Bodnar jest chwalony jak to przywraca w Polsce praworządność. To nie jest przypadek czy głupota unijnych polityków. Oni wiedzą co robią. To jest proces zachodzący w całej Unii Europejskiej. Teraz widzieliśmy to we Francji. Zaraz będziemy widzieć, jak pani von der Leyen, która reprezentuje wszystkich przegranych w eurowyborach, zostanie szefową europarlamentu i będzie realizować ten właśnie program, który wyborcy w eurowyborach odrzucili. Taka dziwna demokracja unijna, która polega na tym, żeby większość nie miała nic do powiedzenia - wskazywał Ziemkiewicz.

“Moim zdaniem im szybciej w tej chwili uciekniemy z Unii Europejskiej, tym lepiej. Dlatego nie używam określenia polexit, tylko polescape. Po prostu trzeba się ratować, ponieważ ta próba stworzenia państwa europejskiego doprowadzi rychło do wielkiej bałkanizacji Europy” - dodał.


Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy, subskrybcji naszego kanału na YouTube oraz śledzenia naszych mediów społecznościowych.

Źródło: Wawa.info