Gdy zgubienie staje się przygodą: największy labirynt Europy

2024-07-10 14:30:07(ost. akt: 2024-07-10 12:22:31)

Autor zdjęcia: rivage on Unsplash

Największy labirynt w Europie znajduje się w miejscowości Batoczina w środkowej Serbii; jego budowa trwała aż 10 lat - poinformowała w środę telewizja N1.
Zbudowana z żywopłotu trasa liczy 3,5 km i rozciąga się na powierzchni 7 tys. metrów kwadratowych. Jej pokonanie z przewodnikiem zajmuje co najmniej 45 minut.

"Chociaż w labiryncie wyjątkowo łatwo się zgubić, nikt nie powinien się tym martwić. Bezpieczeństwa wkraczających w jego zakamarki chętnych strzeże stacjonujący na 10-metrowej wieży wartownik, a w razie potrzeby drogę do wyjścia wskażą ustawieni w gąszczu labiryntu przewodnicy" - zaznaczono w ofercie parku.

Na jego terenie oprócz labiryntu znajduje się niemal 200 trampolin - co czyni go największym na Bałkanach parkiem trampolin - a także dmuchane zamki dla najmłodszych oraz tor do gry w minigolfa.

Właścicielem i twórcą parku jest Serb, który większość życia spędził w Australii. "Chcę pokazać, że Serbia jest cudownym krajem, w którym warto inwestować i który warto rozwijać. Gdy do niej wróciłem, uderzył mnie brak miejsc, w których całe rodziny mogłyby wspólnie spędzać czas" - wyjaśnił na stronie parku jego dyrektor.

Cena za dzienny bilet wynosi w przeliczeniu ok. 43 zł od osoby lub niecałe 140 zł za czteroosobową rodzinę: dwie dorosłe osoby i dwoje dzieci.Z Belgradu Jakub Bawołek


red./PAP


bm