Kiedy ciężarówka taranuje twoją posesję...

2024-07-10 13:30:38(ost. akt: 2024-07-10 12:03:50)
W Szydłówku koło Mławy ciężarowa scania staranowała ogrodzenie prywatnej posesji. 35-letni kierowca był pijany. Stracił prawo jazdy w siedmiu kategoriach. Grożą mu kara do trzech lat więzienia, wysoka grzywna i zabezpieczenie na poczet przyszłej kary wartości ciężarówki, którą kierował.
Rzeczniczka mławskiej policji asp. szt. Anna Pawłowska poinformowała we wtorek, że 35-latek, mieszkaniec Ciechanowa, który w minioną niedzielę, kierując ciężarową scanią stracił panowanie nad pojazdem i staranował ogrodzenie prywatnej posesji w Szydłówku, miał ponad 1,7 promila alkoholu. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

Po zatrzymaniu 35-latek trafił do policyjnego aresztu. Dzień później przedstawiono mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

"Stracił prawo jazdy w siedmiu kategoriach. Grozi mu wysoka grzywna, zabezpieczenie na poczet przyszłej kary wartości pojazdu ciężarowego, którym kierował i do trzech lat pozbawienia wolności" – powiedziała asp. szt. Pawłowska. Zaznaczyła, że postępowanie w sprawie nadal trwa.


red./PAP


bm