Radom - przygotujcie się na utrudnienia

2024-07-10 09:30:21(ost. akt: 2024-07-10 02:45:22)

Autor zdjęcia: PAP

W środę ma się rozpocząć przebudowa ważnego w układzie komunikacyjnym Radomia skrzyżowania ulic Maratońskiej i Dębowej. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji (MZDiK) zapowiedział czasowe zmiany w organizacji ruchu. Inwestycja związana jest z przebudową przebiegającej przez Radom dk 12.
Od środy zamknięte zostaną dla ruchu kołowego odcinki ul. Dębowej pomiędzy ul. Bagienną, a Maratońską oraz Maratońską, a Mączną.

"Planowane jest też wyłączeniu prawych i lewych pasów ruchu ulicy Maratońskiej bezpośrednio przed skrzyżowaniem; ruch z obu stron będzie tam do odwołania możliwy wyłącznie środkowymi pasami" – poinformował rzecznik MZDiK Dawid Puton.

Oznakowane objazdy dwóch zamkniętych odcinków ul. Dębowej zostaną wyznaczone w obu kierunkach następującymi ulicami: Dębową, Lustrzaną (z powrotem prosto przez Limanowskiego), Limanowskiego i Maratońską, a także Stasieckiego (bezpośrednio albo przez Kosowską i Suchą), Limanowskiego i Maratońską.

Przebudowa skrzyżowania ulic Maratońskiej i Dębowej jest elementem ważnej inwestycji drogowej, której realizacja rozpoczęła się pod koniec czerwca. Chodzi o przebudowę ul. Wolanowskiej będącej fragmentem dk 12. Wylotówka w kierunku Łodzi ma być gotowa jesienią 2025 r. Koszt inwestycji to ponad 58,3 mln zł.

Zgodnie z projektem ulica Wolanowska na całej długości będzie miała dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 metra. Na odcinku miejskim, po północnej stronie powstanie chodnik, natomiast po południowej chodnik i ścieżka rowerowa. Z kolei na odcinku krajowym, po obu stronach drogi będą się znajdowały ciągi pieszo-rowerowe o szerokości 3 metrów. Na całej długości przebudowanej ulicy powstaną zatoki autobusowe. Zostanie też zamontowane nowe oświetlenie.

W ocenie władz Radomia przebudowa ul. Wolanowskiej nie tylko poprawi bezpieczeństwo i usprawni ruch lokalny w tej części miasta, ale też ułatwi dojazd m.in. na radomskie lotnisko od strony Łodzi i usprawni skomunikowanie z drogą S7.


red./PAP


bm