Zlikwidowano nielegalny salon gier urządzony w kontenerze

2024-07-09 11:30:50(ost. akt: 2024-07-09 15:04:29)
salon gier, zdj. ilustracyjne

salon gier, zdj. ilustracyjne

Autor zdjęcia: PAP

Policjanci zlikwidowali nielegalnie działający salon gier hazardowych w pow. sochaczewskim. Zabezpieczyli gotówkę i automaty, które były w specjalnym kontenerze. Zarzuty usłyszała 64-letnia kobieta – poinformowała w poniedziałek miejscowa policja.
Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie asp. Agnieszka Dzik przekazała, że nielegalny salon gier odkryli funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji.

Salon gier działał w kontenerze ustawionym na jednej z posesji w gminie Teresin.

"Gdy mundurowi weszli do środka, wszystkie automaty były włączone. Na części z nich grali klienci" – przekazała rzeczniczka.

Mundurowi zabezpieczyli pięć urządzeń i pieniądze pochodzące prawdopodobnie z przestępczego procederu. Do sprawy zatrzymano 64-letnią kobietę z powiatu pruszkowskiego. Podejrzana usłyszała zarzut urządzania lub powadzenia gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom.

"Za przestępstwo to grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do 3 lat, albo obie te kary łącznie" – powiedziała policjantka.

Materiały w sprawie nielegalnej działalności zostały przekazane do Krajowej Administracji Skarbowej, która podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych podmioty prywatne nie mogą poza kasynami urządzać gier na automatach.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są takie maszyny. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat trzech.


red./PAP


bm