W Rososzy powstanie nowy kameralny park rozrywki - Kosmiczne Ranczo

2024-07-08 16:00:21(ost. akt: 2024-07-08 12:24:59)

Autor zdjęcia: PAP Media Room

Nie w Roswell, nie w Nowym Jorku ani nawet nie Emilcinie, tylko w Rososzy – małej wsi nieopodal Góry Kalwarii na Mazowszu – wylądowali Kosmici. Tak im się podobało, że postanowili tam wybudować kameralny park rozrywki pełen niezapomnianych przygód i edukacyjnych atrakcji dla całej rodziny. Kosmici – Tina, Ton i KosMiś – są bardzo przyjaźni, a park nazywa się Kosmiczne Ranczo.
To nowość na rynku rodzimych atrakcji rodzinnych. Miejsce przypomina amerykańskie ranczo, zlokalizowane w urokliwej enklawie wśród sadów jabłkowych, pełne zieleni, kwiatów i przestrzeni zachęcającej zarówno do aktywnej zabawy, jak i wypoczynku. Już na początku Gości wita pięknie odnowione auto - Ford F-150 Pickup z 1985 roku - zaparkowane obok pola wysokich traw, w których ktoś lub coś wytyczyło tajemnicze kręgi.

Edukacja i wystawy


W zabudowaniach Rancza można odnaleźć szereg wystaw, zarówno tych związanych z UFO (traktujących temat z przymrużeniem oka), jak i kolekcji dotyczących eksploracji kosmosu, w tym ogromne modele rakiet i jedyną w Polsce replikę lądownika księżycowego z misji Apollo 11 w skali 1:1. Pojazd ma prawie 8 metrów wysokości! Dzieciom i ich tatusiom spodobają się także flipery, gry arcade oraz wystawy kosmicznego LEGO, w tym kolekcja kultowej serii LEGO SPACE z lat 70 i 80tych. Zachwyci również jedyna w Polsce kolekcja filmowych kosmitów. Można tu stanąć oko w oko z Supermanem, Thanosem, Neytiri z Avatara czy z bohaterami Gwiezdnych Wojen.

Atrakcje rodzinne


Na terenie parku znajdują się również atrakcje rozrywkowe:

- Grawitomat: wieża spadania o wysokości 12 metrów, pozwalająca poczuć stan nieważkości.

- Akademia Gwiezdnej Floty: karuzela symulująca loty kosmiczne.

- Świnki w Kosmosie: kolejka dla najmłodszych, zapewniająca mnóstwo radości.

- KosmoWIR i Elektron: nowe atrakcje na sezon 2024, które dostarczą wrażeń i emocji.

- SpaceCOASTER: mini rollercoaster o napędzie rowerowym, idealny na pierwsze przygody z szybką jazdą.

Dodatkowo, strefa kosmoZABAWY z trzema placami zabaw, dmuchańcami i sensorycznymi planetami, w tym ogromną piaskownicą pełną czerwonego, marsjańskiego piasku. Do tego hangar zabawy, czyli kosmiczny plac zabaw z tunelami, zjeżdżalniami, basenem z piłeczkami i stanowiskiem do budowy konstrukcji z mega klocków.

Wodna planeta


Od połowy lipca uruchomiona zostanie nowa strefa idealna na upalne dni. Basen, dmuchańce oraz olbrzymia góra piachu do zabawy.

Pokazy i animacje


Codziennie park oferuje bogaty program animacyjny. Zespół animatorów wraz z kosmitami Tiną, Tonem i KosMisiem prowadzą zabawy, sesje zdjęciowe, konkursy. Dzieci mogą zdobyć dumny dyplom Świnkonauty. Pomaga im w tym robotyczny piesek o wdzięcznym imieniu Orbitek, który zachwyca wszystkich swoimi umiejętnościami. Przy ładnej pogodzie na koniec dnia odpalana jest zabawa w kosmoPIANIE, którą dzieci wprost uwielbiają.

Gastronomia i pamiątki


Strefa gastronomiczna oferuje różnorodne kosmiczne przysmaki, takie jak UFOBuły, oraz bardziej przyziemne dania. Tu także można spotkać robota - kelnera AstroKitka, który na życzenie przywiezie danie do stolika. W sklepiku dostępne są pamiątki i gadżety z wizerunkami bohaterów parku, idealne na upamiętnienie wizyty.

Informacje praktyczne


Kosmiczne Ranczo znajduje się w Rososzy, zaledwie 40 km od centrum Warszawy, w pobliżu Góry Kalwarii, Warki i Grójca. W wakacje park jest otwarty codziennie od 11:00 do 18:00. Bilety można zakupić online na stronie internetowej oraz w kasach biletowych na miejscu. Dla grup zorganizowanych i szkół oferowane są specjalne zniżki i pakiety edukacyjne.

Kosmiczne Ranczo oferuje idealne miejsce na rodzinny wypoczynek pełen zabawy i edukacji. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.kosmiczneranczo.pl


red./PAP Media Room


bm