Przecięła nożem opony w zaparkowanym bmw

2024-07-08 14:30:29(ost. akt: 2024-07-08 11:53:42)

Autor zdjęcia: Richard Biros on Unsplash

Policjanci z nowodworskiej komendy w niedzielny wieczór zatrzymali 52- latkę, która przed jedną z restauracji uszkodziła 4 opony w zaparkowanym nieopodal pojeździe. Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanej tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.
W niedzielę po godz. 20:00 do dyżurnego nowodworskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie, dotyczące uszkodzenia mienia. Okazało się, że w bmw zaparkowanym przed jedną z restauracji w centrum miasta, nieznany sprawca przeciął wszystkie opony.

Policjanci udali się na miejsce i natychmiast podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tego czynu. Po rozpytaniu klientów restauracji i świadków zdarzenia wytypowali kobietę, którą podejrzewali o to przestępstwo.

Wkrótce 52- latka została przez patrol prewencji zatrzymana, a następnie przewieziona do pobliskiej komendy. Okazało się, że klientka restauracji po wyjściu z lokalu wzięła do ręki nóż, którym przecięła wszystkie 4 opony w zaparkowanym w pobliżu aucie.

Grupa dochodzeniowo- śledcza wykonała czynności na miejscu zdarzenia i zgromadziła w tej sprawie materiał dowodowy. Następnego dnia prokurator przedstawił kobiecie zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia. Straty związane z jej przestępczą działalnością, wycenione zostały na 6 tysięcy złotych. Podejrzanej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sąd przychylił się do wniosku nowodworskiej prokuratury o zastosowanie wobec 52- latki tymczasowego aresztowania. Kobieta trafiła do jednostki penitencjarnej, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące.


podkom. Joanna Wielocha


źródło: KPP w Nowym Dworze Mazowieckim


bm