Już we wtorek manifestacja w obronie ks. Olszewskiego! "Dołącz, jeśli nie zgadzasz się na stosowanie metod ubeckich przez ekipę Tuska i Bodnara"

2024-07-07 12:43:16(ost. akt: 2024-07-09 09:47:30)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: X

Już we wtorek 9 lipca o godzinie 17:40 przed Sejmem RP odbędzie się protest w obronie torturowanego księdza Michała Olszewskiego! Na manifestację zaprasza m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ponadto na stronie uwolnicksiedzamichala.pl można podpisać specjalną petycję.
— Protest w obronie torturowanego księdza Michała Olszewskiego już wkrótce! Dołącz, jeśli nie zgadzasz się na stosowanie metod ubeckich przez ekipę Tuska i Bodnara. Nie może być zgody na powrót aresztów wydobywczych z najmroczniejszych czasów PRL — tak Suwerenna Polska zachęca do udziału w proteście w obronie ks. Olszewskiego.

— Założyciel Fundacji Profeto ks. Michał Olszewski SCJ został aresztowany na trzy miesiące. Taką formę działania uważamy za dotkliwie niesprawiedliwą. Pomieszczenia Fundacji zostały przeszukane, mimo że Ministerstwo Sprawiedliwości i Prokuratura posiadają wszystkie dokumenty związane z finansowaniem projektu „Archipelag – wyspy wolne od przemocy” ze środków Funduszu Sprawiedliwości i – z tego, co nam wiadomo – przeprowadziły w tej sprawie audyt, który nie wykazał żadnych nieprawidłowości — zaznaczono.

— Zdecydowaliśmy o założeniu petycji online, mającej wesprzeć sprawę uwolnienia Księdza Michała Olszewskiego — napisano na stronie, na której można złożyć petycję.

Nowe wydanie tygodnika „Sieci” ujawnia treść listu księdza Michała Olszewskiego z fundacji Profeto. Wojciech Biedroń w artykule „60 godzin piekła” przytacza fragmenty listu sercanina, które unaoczniają brutalność funkcjonariuszy ABW i prokuratorów, traktujących duchownego jak najgorszego bandytę i terrorystę.

— Zawieziono mnie na "dołek". Od 6 rano, przez cały dzień (nawet przy czynnościach fizjologicznych) byłem skuty. Ani na chwilę nie zdjęto mi kajdanek. Usłyszałem, że o tej porze nie ma ani kolacji, ani wody. Ubłagałem pół butelki wody z kranu, przyniesionej w butelce, która stała w celi. Rano, kiedy prosiłem, by zaprowadzono mnie do WC, usłyszałem: "Lej do niej" — relacjonuje ksiądz. […] Gdy wróciłem do celi, posprzątałem ją po poprzednim lokatorze i padłem jak nieżywy. Po krótkiej chwili nagle zapaliło się światło. Okazało się, że jestem pod »specjalnym nadzorem«. Stąd kamera, kajdanki, nawet przy przejściu na spacerniak, odizolowanie od innych […], budzenie światłem przez całą noc, co godzinę! Tak było przez pierwsze dwa tygodnie — czytamy w liście ks. Olszewskiego, który Wojciech Biedroń ujawnia na łamach tygodnika „Sieci”.

„W najbliższy wtorek o godz. 17.30 przed Sejmem odbędzie się demonstracja w sprawie praworządności w Polsce” - zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ocenił, że łamanie praworządności jest dzisiaj „rzeczą codzienną”.

O planowanej demonstracji prezes PiS poinformował w piątek na konferencji prasowej w siedzibie partii.

— W najbliższy wtorek o godz. 17.30 przed Sejmem będzie demonstracja, na którą zapraszamy (…) w sprawie praworządności w Polsce — powiedział Jarosław Kaczyński.

Zdaniem prezesa PiS, przykładem łamania praworządności jest sprawa przedstawiciela Fundacji Profeto ks. Michała O. Kaczyński stwierdził, że „stało się coś naprawdę zupełnie niebywałego w różnych wymiarach”; argumentował, że ks. Michał O. był tak źle traktowany, że nawet nie wie, w jakim areszcie był.

Duchowny i przedstawiciel Fundacji Profeto jest jednym z dziesięciu podejrzanych w śledztwie Prokuratury Krajowej, które dotyczy wydatkowania środków z Funduszu Sprawiedliwości. Obecnie przebywa w areszcie.

Artykuł ukazał się na portalu wPolityce.pl