Groził nożem pracownikom marketu i policjantom

2024-07-06 15:08:55(ost. akt: 2024-07-06 15:11:31)

Autor zdjęcia: kpp

Do 10 lat więzienia grozi 35-latkowi, który chciał ukraść alkohol i groził nożem pracownikom marketu w Płocku oraz interweniującym policjantom. Napastnik został obezwładniony przez funkcjonariuszy i zatrzymany. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.
Jak poinformowała w sobotę rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku podkom. Monika Jakubowska, dwa dni wcześniej odebrano tam zgłoszenie, że w jednym z marketów na terenie miasta mężczyzna grozi nożem pracownikom sklepu - na miejsce natychmiast wysłano patrol.

"Mężczyzna chciał ukraść alkohol. Gdy został dostrzeżony przez ochroniarza, wyjął nóż i groził pracownikom sklepu" - wyjaśniła podkom. Jakubowska. Kiedy na miejsce przybyli funkcjonariusze, napastnik, jak się potem okazało 35-letni mieszkaniec Płocka wielokrotnie już karany, został przez nich obezwładniony.

W trakcie interwencji agresywny mężczyzna znieważył policjantów, którym również groził. Po zatrzymaniu przedstawiono mu zarzuty. "Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia" - dodała rzeczniczka płockiej policji.

(PAP)