Lotnisko w Radomiu: darmowa woda pitna, paczkomat i drukarka dla pasażerów

2024-07-05 13:00:08(ost. akt: 2024-07-05 10:53:12)

Autor zdjęcia: PAP

Lotnisko Warszawa-Radom wprowadziło dla pasażerów m.in. źródełka z darmową wodą pitną, drukarkę oraz paczkomat – poinformowały w piątek Polskie Porty Lotnicze (PPL).
"Każdy pasażer może skorzystać przed podróżą z filtrowanej wody. Wystarczy mieć przy sobie swój bidon lub pustą butelkę" – przekazały PPL. Źródełko z wodą pitną jest już w strefie Schengen, a wkrótce ma też pojawić się w strefie non-Schengen.

Pasażerom udostępniono również drukarkę. Urządzenie znajduje się w terminalu lotniska, w strefie ogólnodostępnej, naprzeciwko stanowisk check-in. "To dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy podróżny zapomni wydrukować przed przybyciem na lotnisko dokumenty niezbędne przed wylotem" – wyjaśnił PPL.

Kolejnym udogodnieniem, które sprawdziło się już na Lotnisku Chopina w Warszawie, jest paczkomat firmy InPost. Zdaniem PPL, to idealne rozwiązanie dla podróżnych, którzy w bagażu podręcznym posiadają przedmioty zakwestionowane przez operatora kontroli bezpieczeństwa. W takich sytuacjach np. duże perfumy czy pamiątkowy scyzoryk na ogół trafiały do kosza, jeśli pasażer nie zdążył już ich nadać w bagażu rejestrowanym. Teraz takie przedmioty będzie można wysłać za pomocą paczkomatu pod wskazany adres w kraju lub do innego paczkomatu.

Lotnisko Warszawa-Radom od początku roku odprawiło ponad 44 tys. pasażerów, tylko w czerwcu 15,8 tys. Obecnie z radomskiego portu można polecieć w sześciu kierunkach. W ofercie lotów wakacyjnych dostępne są połączenia do: Antalyi, Tirany oraz Podgoricy. Wśród połączeń regularnych znajdują się rejsy do Larnaki na Cyprze realizowane przez Wizz Air. Natomiast PLL LOT obsługuje loty do: Rzymu, Tirany i Prewezy.


red./PAP


bm