Dziedziniec Kultury po raz siódmy na dziedzińcu MKiDN

2024-07-04 13:30:46(ost. akt: 2024-07-04 11:59:46)

Autor zdjęcia: zrzut ekranu/ youtube

Po raz siódmy na dziedzińcu MKiDN odbędzie się cykl koncertów "Dziedziniec Kultury". Od 5 lipca do 30 sierpnia zagrają tam m.in. L.U. C i Rebel Babel Ensemble, O.S.T.R, kwartet Artura Dutkiewicza i Anita Lipnicka, "Program to mozaika brzmień" - podkreśla ministra kultury i dziedzictwa narodowego Hanna Wróblewska.
"Tegoroczną edycję +Dziedzińca Kultury+ rozpoczniemy 5 lipca koncertem L.U.C.-a i jego orkiestry Rebel Babel Ensemble, którzy wejdą z widzami w niecodzienny dialog. W kolejny piątkowy wieczór w hiphopowe rytmy wielkomiejskich ulic przeniesie nas O.S.T.R, a podczas następnego koncertu do świata poznańskich i szczecińskich taksówkarzy zabiorą nas Łona/Konieczny/Krupa. Z końcem lipca Polskę lat 90. ubiegłego wieku przypomni nam Anita Lipnicka" - poinformowało w czwartek MKiDN.

Inspiracją dla tegorocznej, siódmej odsłony "Dziedzińca Kultury" jest twórczość dziennikarza, pisarza i reportera Melchiora Wańkowicza, patrona roku 2024. „…Bliżej” to hasło przewodnie tegorocznej edycji. "5 lipca o godz. 20.00 rozpoczniemy koncertem L.U.C.-a i jego orkiestry Rebel Babel Ensemble" - podał resort.

"Program tegorocznego cyklu to mozaika brzmień. Na scenie będzie można zobaczyć muzyczne osobowości, reprezentujące różne gatunki. Mam nadzieję, że w tegorocznym programie każdy znajdzie coś dla siebie. Udostępnianie szeroko rozumianej kultury i stwarzanie możliwości poznawania różnych jej odsłon jest inwestycją w poszerzanie naszej wrażliwości" – podkreśla ministra kultury i dziedzictwa narodowego Hanna Wróblewska.

Organizatorzy zapowiedzieli, że w sierpniu w ramach "Dziedzińca kultury" odbędą się koncerty kwartetu Artura Dutkiewicza, Dominik Strycharski Septet, wokalistki pochodzenia polsko-jemeńskiego Rasm Almashan i Kuby Więcka. Wystąpią także twórcy projektu muzycznego Polskie Znaki - Radek Łukaszewicz, Janusz Zdunek i Jarek Ważny.

"Dziedziniec Kultury zakończymy 30 sierpnia muzyczną wyprawą w odległe rejony Ameryki Łacińskiej. Marcin Masecki, jeden z najbardziej wszechstronnych muzyków w Polsce, zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty +Boleros y mas+" - podał resort kultury. Koncerty będą retransmitowane przez radiową Trójkę.

Dziedziniec Kultury to cykl letnich koncertów na dziedzińcu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


red./PAP

bm