Płock: 10. Polish Hip-Hop Festival z rekordową sceną

2024-07-04 09:40:59(ost. akt: 2024-07-03 23:58:37)

Autor zdjęcia: zrzut ekranu/ youtube

Kilkudziesięciu artystów z Polski i zagranicy, w tym NLE Choppa i Lil Pump, D Double E, Sir Spyro, Snowy oraz ZEP, wystąpi w Płocku (Mazowieckie) od 4 do 6 lipca podczas jubileuszowej 10. odsłony Polish Hip-Hop Festivalu. Nowością będzie największa w historii tej muzycznej imprezy scena główna.
Wszystkie koncerty i sety DJ-skie w trakcie 10. Polish Hip-Hop Festivalu odbywać się będą tradycyjnie na płockiej nadwiślańskiej plaży, w sąsiedztwie Wzgórza Tumskiego, najstarszej części miasta z licznymi zabytkami, które - jak podkreślają twórcy wydarzenia - przez czytelników prestiżowego magazynu „National Geographic” zostało okrzyknięte niedawno jednym z nowych Cudów Polski.

„Kilkudziesięciu artystów z Polski i zagranicy oraz największa scena główna, jaka kiedykolwiek stanęła na płockiej plaży. Będą też nowe strefy, w tym taneczne, warsztaty i pirotechnika. Na pewno dużo będzie się działo” - tak o jubileuszowym 10. Polish Hip-Hop Festivalu powiedział w środę PAP jego główny organizator, Marcin Siwek.

Jak oznajmia anons imprezy, w ciągu trzech festiwalowych dni na czterech scenach wystąpią artyści i artystki „reprezentujący każdy nurt rapu - od nowoczesnych trapów, przez klasyczne granie dla miłośników mocnych bębnów i sampli, aż po alternatywne i typowe imprezowe granie”.

Wśród rodzimych wykonawców pojawią się m.in. PRO8L3M, Young Leosia, Bambi, KęKę, Malik Montana, Otsochodzi, Kizo, Guzior, Szpaku, Chivas, Molesta Ewenement, donGuralesko, Paluch, Smolasty, Tede oraz Pawbeats z livebandem i O.S.T.R. Będą też Słoń, Gedz, Opał, Polska Wersja, Małach i Rufuz, Belmondawg, a także Dziarma, Wac Toja, Aleshen, Zeamsone, PlanBe, Rów Babicze, Louis Villain, Filipek i Nel.

Z kolei z zagranicznych wykonawców zaprezentują się NLE Choppa i Lil Pump z USA, z Wlk. Brytanii D Double E, Sir Spyro, Snowy, a z Holandii ZEP. Dołączą do nich także Alyona Alyona z Ukrainy i 102 Boyz z Niemiec.

Wydarzeniami 10. Polish Hip-Hop Festivalu będą jeden z nielicznych występów Tektoniki i zespołu Hoshii oraz koncertowy blok PLHHF UK ZONE, podczas którego wystąpi też Święty Bass, czyli Miły ATZ i DJ Phunk'ill.

W programie imprezy - jak informują organizatorzy - znalazły się też „wyjątkowe, czasami nietypowe sety DJ-skie, które pozwolą się nie tylko zrelaksować, ale i potańczyć”. Swoje selekcje zaprezentują m.in. Joanidis, Yo.Suzi, Karolina Kurr, Blaki Selektah, SHDOW, Serio92, Taek, Soina, Młody Klakson, Chederac, Avtomat, DTL oraz Gruby Bounce, Szychvl, Pszuk, Olsson, Beny, Ceeroy, a także Blendmaster Rip, Bulb, Krass-T i no1.galant.

Na nadwiślańskiej plaży na festiwalowiczów czekały będą rozbudowane pole namiotowe oraz specjalne strefy: merchandise, relaksu i foodtrucków.

Polish Hip-Hop Festival organizowany jest w Plocku od 2013 r. W 2020 i 2021 r. z powodu pandemii koronawirusa impreza została odwołana - powróciła w 2022 r. Zwieńczeniem koncertów w 2023 r. była tam gala Lech Polish Hip-Hop Music Awards w 18. kategoriach, która po raz drugi odbyła się w Płocku. Jej premierowa odsłona miała miejsce dwa lata wcześniej w Hali Stulecia we Wrocławiu. Tym razem gala planowana jest oddzielnie, wstępnie na koniec tego roku.


red./PAP


bm