Legia zadbała o rywalizację wśród bramkarzy

2024-07-03 13:56:38(ost. akt: 2024-07-03 14:02:19)

Autor zdjęcia: Legia Warszawa

Nowy i obiecujący bramkarz trafił na Łazienkowską 3. Młodzieżowy reprezentant Polski Marcel Mendes-Dudziński został zawodnikiem Legi Warszawa. Sprowadzony z Benfiki SL dziewiętnastoletni bramkarz podpisał kontrakt do 2027 roku.
Marcel Mendes-Dudziński do akademii najbardziej utytułowanego portugalskiego klubu trafił w sierpniu 2021 roku z Pogoni Szczecin, której jest wychowankiem. W poprzednim sezonie oprócz drużyn U-19 wystąpił również w trzech meczach UEFA Youth League oraz regularnie uczestniczył w treningach z pierwszym zespołem "Orłów". W młodzieżowych reprezentacji Polski - od U-15 do U-19 - wystąpił czternastokrotnie. Posiada również obywatelsko brazylijskie.

- Jestem bardzo szczęśliwy z decyzji o przyjściu do Legii. Dziękuję za tę szansę. Legia to klub z dużą historią - nie tylko krajową, ale i europejską. Ma niesamowitych kibiców, najlepsze obecnie warunki do rozwoju w Polsce i topowe w Europie. Wiem, ze rywalizacja będzie duża, ale lubię wyzwania i chcę je podjąć - mówi Marcel Mendes-Dudziński.

- Marcel jest młodym, uzdolnionym bramkarzem, który będzie rozwijał się w pierwszej drużynie. Cieszę się, że wybrał Legię jako najbardziej perspektywiczny klub w tym momencie swojej kariery, gwarantujący najwyższe standardy treningu i opieki nad zawodnikami. Wspólnie ze sztabem będziemy pracować, żeby stawał się coraz lepszym piłkarzem. Cieszymy się, że wśród bramkarzy będzie duża rywalizacja, która jeszcze podniesie poziom na tej pozycji. Mamy plan rozwoju i prowadzenia poszczególnych zawodników. Najważniejszym zadaniem pozostaje zapewnienie na tej pozycji jakości i stabilizacji na wysokim poziomie - powiedział dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

Marcel Mendes-Dudziński będzie występował w Legii Warszawa z numerem 31.

red./Legia Warszawa