Woś o odebraniu mu immunitetu: to represja polityczna [NASZE WIDEO]

2024-06-28 13:01:30(ost. akt: 2024-06-28 13:07:18)

Autor zdjęcia: PAP

To wniosek o charakterze politycznym, represja polityczna, bo nie zostały spełnione żadne przesłanki czynu zabronionego - powiedział Michał Woś (Suwerenna Polska) w rozmowie z portalem wawa.info zaraz po tym, jak Sejm zdecydował o pozbawieniu go immunitetu poselskiego.

Sejm uchylił w piątek immunitet posłowi PiS Michałowi Wosiowi (PiS). Prokuratura Krajowa wnioskowała o zgodę na pociągnięcie Wosia do odpowiedzialności karnej w związku ze śledztwem ws. zakupu przez CBA oprogramowania Pegasus ze środków z Funduszu Sprawiedliwości.

Wniosek o wyrażenie zgody przez Sejm na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Michała Wosia złożył Prokurator Krajowy.

Wniosek o uchylenie immunitetu jest przyjmowany bezwzględną większością głosów ustawowej liczby posłów. Głosowało 439 posłów. Za było 240, przeciw 192, wstrzymało się 7. Większość bezwzględna to 231 głosów.

Woś wnioskował przed głosowaniem, aby marszałek Sejmu Szymon Hołownia udzielił mu głosu. Marszałek podkreślił, że zgodnie z regulaminem Woś wypowiedział się w Sejmie w czwartek, gdy zostało przedstawione sprawozdanie komisji regulaminowej, spraw poselskich i immunitetowych.

Część posłów z prawej strony sali skandowała: "Michał Woś, Michał Woś".
Komisja regulaminowa opowiedziała się za uchyleniem immunitetu Wosiowi i pociągnięciem go do odpowiedzialności karnej.

Michał Woś w rozmowie z portalem wawa.info powiedział, że najbardziej skandaliczne w tej sytuacji jest zachowanie marszałka Sejmu Szymona Hołowni. “On cenzuruje. 5 minut przed odebraniem mi immunitetu dopuścił [do głosu-red.] posła PO z uśmieszkiem i bez żadnego trybu. Mnie nie chciał dopuścić do głosu, żebym nie mógł przed Sejmem RP mógł powiedzieć o co chodzi” - wskazał.

“To wniosek o charakterze politycznym, represja polityczna, bo nie zostały spełnione żadne przesłanki czynu zabronionego. Prokuratorzy nie wykazali ich we wniosku ani podczas komisji. Są rozgrzani politycznie” - ocenił.

“To skandal, jak działa prokuratura pana Bodnara ”- podsumował.

Źródło: wawa.info/ PAP

an