Od września płatne parkowanie w radomskiej strefie do godz. 18

2024-06-25 12:08:55(ost. akt: 2024-06-25 12:11:12)

Autor zdjęcia: PAP/Radek Pietruszka

Od września Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Radomiu będzie czynna dwie godziny dłużej, czyli do godz. 18. Decyzję w tej sprawie podjęli radni na wniosek prezydenta miasta. Stawki opłat nie zmienią się
Władzom miasta zależy na umożliwieniu korzystania z miejsc w Strefie Płatnego Parkowania większej liczbie użytkowników. "Strefa w takiej formie jak obecnie, nie spełnia swojej funkcji. Nie ma tej rotacji samochodów, która ze strefy powinna wynikać" – wyjaśniła wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska.

W ocenie władz miasta cześć mieszkańców parkuje swoje samochody w strefie już ok. godziny 15 i pozostawia je tam do około godz. 8 rano następnego dnia, uniemożliwiając korzystanie z niej w tym czasie innym potencjalnym użytkownikom.

Dlatego władze miasta zdecydowały, że od września Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Radomiu będzie obowiązywać do godz. 18. Do tej godziny jest otwarta większość okolicznych sklepów i punktów usługowych i wówczas są problemy ze znalezieniem miejsc parkingowych. Stawki opłat nie ulegną zmianie.

W Radomiu Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego obowiązuje w wyznaczonych miejscach w dni robocze, od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. Minimalna opłata za parkowanie wynosi 0,90 zł za 15 minut, za za pierwszą godzinę - 3,60 zł, za drugą godzinę - 4,20 zł, za trzecią godzinę - 4,80 zł, a za czwartą godzinę i następne - 3,60 zł.


red./PAP


bm