Już w sobotę MAZOpiknik w Sierpcu

2024-06-24 22:12:59(ost. akt: 2024-06-24 22:15:25)

Autor zdjęcia: mazovia.pl

Sobota pełna atrakcji dla dużych i małych. Tak zapowiada się MAZOpiknik, który 29 czerwca odbędzie się w skansenie w Sierpcu. Gwiazdą, która zagra dla wszystkich gości imprezy, będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy.
Sobota pełna atrakcji dla dużych i małych. Tak zapowiada się MAZOpiknik, który 29 czerwca odbędzie się w skansenie w Sierpcu. Gwiazdą, która zagra dla wszystkich gości imprezy, będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy.

Marszałek Mazowsza - Adam Struzik nie ukrywa, że lokalizacje wybrane dla MAZOpikników nie są przypadkowe.

- Są to niezwykle ciekawe miejsca, niezwykle piękne krajobrazowo, ale też niezwykle atrakcyjne turystycznie. Jest co zobaczyć. I uważam, że propagowanie takich miejsc na Mazowszu, zachęcanie ludzi do tego, by odwiedzali te najpiękniejsze zakątki, ma głęboki sens. Szukamy często daleko, a rzeczy piękne i niezwykle atrakcyjne turystycznie mamy blisko - podkreślił włodarz regionu.

Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w urzędzie marszałkowskim, uchyliła rąbka tajemnicy na temat uciech, które przygotowali organizatorzy wydarzenia.

- MAZOpikniki przede wszystkim podkreślają dwadzieścia pięć lat samorządu województwa mazowieckiego. W ubiegłym roku piętnaście, a w tym roku dziesięć MAZOpikników. Na MAZOpiknikach ważny jest przede wszystkim czas spędzony z rodziną, ale również i świetna zabawa. Na wszystkich czekają atrakcje typu warsztaty robienia lampionów w słoiku, domowych herbatek, ekokosmetyków czy pachnących zawieszek. Na gości będą też czekać: jarmark wyborów ludowych i produktów regionalnych, gry, zabawy i konkursy z nagrodami. A dla dzieciaków takie atrakcje jak: malowanie buziek czy plecenie warkoczyków. I oczywiście cała strefa zdrowia czyli możemy uczestniczyć w edukacji na temat zaburzeń odżywiania czy uzależnień. Będą też stanowiska oznaczenia pomiaru cukru, badania objętości i pojemności płuc oraz przepływu powietrza. I wiele innych atrakcji pod znakiem zdrowia. Na wszystkich czekamy od godziny 12 do 20 - powiedziała przedstawicielka urzędu marszałkowskiego w Warszawie.

Wydarzenie, które odbędzie się w sobotę 29 czerwca w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, zwieńczy koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy, złożonego w większości z dziennikarzy popularnych stacji radiowych. Występ ten będzie dawką dobrej muzyki i tekstów z dużym poczuciem humoru.

Fot. mazovia.pl

Piotr Wojtowicz