Zarząd województwa powołał Dolnośląską Radę Kobiet. Wstępnie wiadomo, czym się będzie zajmować

2024-06-24 19:28:59(ost. akt: 2024-06-24 20:00:58)

Autor zdjęcia: Paweł Gancarz/Facebook

Zarząd województwa dolnośląskiego podjął uchwałę o powołaniu Dolnośląskiej Rady Kobiet. Jej zadaniem ma być m.in. wspieranie inicjatyw związanych z walką z nierównościami, dyskryminacją i przemocą.
Działalność Dolnośląskiej Rady Kobiet została zainaugurowana w poniedziałek. Ma pełnić funkcję opiniująco-doradczą. Marszałek Paweł Gancarz zadeklarował, że zarząd województwa będzie aktywnie realizować postulaty, które zostaną przez nią wypracowane.

"Chcemy wspierać inicjatywy odnoszące się do walki z nierównościami, dyskryminacją czy przemocą wobec kobiet, a jednocześnie walczyć o wyrównywanie szans. Zależy nam także na komunikowaniu się z innymi podmiotami wspierającymi kobiety" - podkreśliła członkini zarządu województwa Natalia Gołąb.

W składzie rady są m.in. polityczki wywodzące się z Dolnego Śląska. Posłanka Izabela Bodnar (Klub Parlamentarny Polska 2050 - Trzecia Droga) zadeklarowała, że będą aktywizować kobiety, pilnować ich praw i podsycać inicjatywy.

"Będziemy je aktywizować, zachęcać do większej aktywności zarówno biznesowej, jak i politycznej. Przed nami mnóstwo projektów i inicjatyw, jesteśmy dla kobiet i chcemy im naprawdę pomagać" – podsumowała radna sejmiku Magdalena Piasecka.

Rady kobiet funkcjonują już przy samorządach Dolnego Śląska, ale zainaugurowana dziś inicjatywa jako pierwsza obejmuje teren całego województwa. Żródło: PAP

Obrazek w tresci