Jego fotografia została wyróżniona przez NASA jako "Astronomiczne Zdjęcie Dnia".

2024-06-13 18:05:36(ost. akt: 2024-06-13 18:17:50)

Autor zdjęcia: Daniel Koszela

To wielkie osiągnięcie i ogromne wyróżnienie dla polskiego fotografa. NASA's Astronomy Picture of the Day (APOD) to prestiżowe wyróżnienie, które codziennie prezentuje wyjątkowe zdjęcia związane z astronomią. Zdjęcia te są wybierane przez profesjonalistów w dziedzinie astrofotografii i nauki.
Daniel Koszela jest polskim fotografem, który zdobył uznanie NASA dzięki swojej imponującej fotografii, wyróżnionej jako "Astronomiczne Zdjęcie Dnia" (Astronomy Picture of the Day, APOD). Program APOD jest jednym z najdłużej działających serii internetowych NASA, mającym na celu prezentowanie codziennie nowego zdjęcia lub obrazu związanego z astronomią, wraz z krótkim opisem napisanym przez profesjonalnych astronomów.

Wybór fotografii do APOD jest procesem konkurencyjnym i prestiżowym. Zdjęcia są oceniane na podstawie ich jakości, unikalności, oraz wartości naukowej i estetycznej. Fotografie muszą także być dostarczone z odpowiednimi informacjami na temat sprzętu użytego do ich wykonania, technik fotograficznych oraz lokalizacji, gdzie zostały wykonane.

Daniel Koszela zdobył to wyróżnienie dzięki swojej wyjątkowej umiejętności uchwycenia piękna i tajemniczości kosmosu. Jego fotografia, która została wybrana przez NASA, przedstawia szczególny moment lub zjawisko astronomiczne, które zachwyciło zarówno profesjonalistów, jak i entuzjastów astronomii.

To wyróżnienie jest nie tylko osobistym sukcesem Daniela, ale także podkreśla wysoką jakość prac polskich fotografów na arenie międzynarodowej. Jest to także inspiracja dla innych pasjonatów astrofotografii, pokazując, że ciężka praca i pasja mogą prowadzić do uznania na światowym poziomie.

ZOBACZ INNE ZDJĘCIA ZORZY WYBRANE PRZEZ NASA ZDJĘCIEM DNIA W TYM ROKU: