Zimowe LOTy na narty do Austrii

2024-06-11 15:04:09(ost. akt: 2024-06-11 15:11:37)

Autor zdjęcia: Jacek Bończek/lot.com

W sezonie zimowym LOT uruchomi połączenie z Warszawy do Innsbrucka - poinformował przewoźnik we wtorek w komunikacie. Do stolicy Tyrolu będzie można bezpośrednio latać od 29 listopada br. do 28 marca 2025 r.
Jak wskazano we wtorkowym komunikacie PLL LOT, połączenie do Innsbrucka w Austrii przewidziano w strategii PLL LOT na lata 2024-2028; jest odpowiedzią na potrzeby pasażerów poszukujących transportu do austriackiego serca sportów zimowych.

Zgodnie z informacją przewoźnika połączenie do stolicy Tyrolu wystartuje 29 listopada br. i będzie realizowane przez cały okres zimowy - do 28 marca przyszłego roku. Rejsy do Innsbrucka będą odbywały się raz w tygodniu, w każdy piątek. Pasażerowie będą podróżować samolotami typu Boeing 737, startując z lotniska w Warszawie o 10:25 czasu lokalnego. Wylot z Innsbrucka zaplanowano na piątkowe popołudnia, na godzinę 13:35 LT. Czas lotu na tej trasie wyniesie około 1,5 godziny.

Jak zauważył prezes PLL LOT Michał Fijoł, cytowany w komunikacie, Innsbruck jest kolejną po Taszkencie, Atenach, Oradei i Rijadzie trasą, którą przewoźnik zainauguruje jeszcze w tym roku. "Dzięki dużym zamówieniom flotowym zrealizowanym w ostatnich miesiącach przez LOT, możemy zaoferować podróżnym zarówno nowe kierunki, jak również zwiększać częstotliwość na tych już istniejących (...). Innsbruck oferuje nie tylko doskonałe warunki narciarskie, ale także wiele atrakcji kulturalnych i turystycznych. Jesteśmy pewni, że nowe połączenie spotka się z dużym zainteresowaniem" - przekazał Fijoł.

Bilety na połączenia z Warszawy do Innsbrucka są dostępne od 11 czerwca 2024 r.

Głównym akcjonariuszem PLL LOT jest Skarb Państwa, który ma 69,30 proc. udziałów w spółce. Drugim akcjonariuszem (30,7 proc.) jest Polska Grupa Lotnicza (PGL), należąca w 100 proc. do Skarbu Państwa. Przewoźnik ma połączenia z wieloma europejskimi stolicami, m.in. Londynem, Paryżem, realizuje także bezpośrednie loty na trasach dalekiego zasięgu - do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii i Korei Południowej. Połączenia dalekiego zasięgu obsługuje Boeingami 787 Dreamliner. LOT w ubiegłym roku przewiózł na pokładach swoich samolotów 10 mln 30 tys. pasażerów.

(PAP)