Stan konta Igi robi ogromne wrażenie

2024-06-09 13:10:23(ost. akt: 2024-06-09 13:15:33)

Autor zdjęcia: PAP

Iga Świątek zwyciężyła po raz czwarty, a trzeci z rzędu w wielkoszlemowym turnieju tenisistek na paryskich kortach Rolanda Garrosa. Pokonanie Włoszki Jasmine Paolinii 6:2, 6:1 sprawiło nie tylko to, że Polka umocniła się na czele światowego rankingu. Sukces we French Open to także zysk finansowy 23-letniej raszynianki w postaci 2,4 mln euro czyli ponad dziesięciu milionów złotych.
Dzięki zwycięstwu w Paryżu Świątek awansowała już na dziewiątą pozycję w rankingu najlepiej zarabiających tenisistek w historii tej dyscypliny sportu. W trakcie całej swojej kariery Polka wzbogaciła się - na chwilę obecną - o kwotę 31 milionów 443 tysięcy 563 dolarów, wliczając w to premię za sobotnią wygraną w stolicy Francji. W polskiej walucie oznacza to ponad sto dwadzieścia pięć milionów złotych.

Liderką zestawienia zawodniczek, które zainkasowały najwięcej dzięki swoim wygranym na kortach, jest Amerykanka Serena Williams z kwotą ponad dziewięćdziesięciu czterech milionów dolarów. Druga na liście jest jej siostra - Venus, która zarobiła ponad czterdzieści dwa miliony dolarów.

Piotr Wojtowicz/PAP/Interia