Nocny pożar supermarketu w Radomiu

2024-06-06 10:39:16(ost. akt: 2024-06-06 10:42:18)

Autor zdjęcia: PAP

Policja będzie ustalać przyczyny nocnego pożaru supermarketu Biedronka w Radomiu – powiedziała PAP rzeczniczka radomskiej policji Justyna Jaśkiewicz. Spaleniu uległy dwie zewnętrzne ściany budynku, część dachu oraz wiata śmietnikowa znajdująca się przy markecie.
Pożar supermarketu przy ul. Wolanowskiej wybuchł ok. godz. 23 w środę. Prawdopodobnie zaczęły się palić śmieci w znajdującej się przy markecie wiacie śmietnikowej, chociaż - jak zaznaczają strażacy - na razie przyczyna pożaru nie jest określona i będzie ją ustalał biegły.

"Spaleniu uległy dwie narożne ściany budynku i część dachu. W wyniku pożaru nastąpiło zadymienie w środku obiektu. Dwie znajdujące się w sklepie pracownice zostały wyprowadzone na zewnątrz" – dowiedziała się PAP w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Na miejscu działało 5 zastępów. Akcja trwała dwie godziny.

Rzeczniczka radomskiej policji poinformowała, że po zakończeniu prac przez biegłego, policja będzie prowadzić czynności zmierzające do ustalenia okoliczności, w jakich doszło do pożaru.


red./PAP


bm