"W polską demokrację wkroczyła Bruksela"[WIDEO]

2024-06-01 10:56:34(ost. akt: 2024-06-01 11:22:20)
Praworządność nie była łamana w Polsce – podkreślił na antenie Telewizji wPolsce europoseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Saryusz-Wolski. W polską demokrację i w polskie wybory wkroczyła Bruksela i dokonała czegoś, co się nazywa regime change – dodał.
Decyzja KE o zakończeniu procedury z art. 7 przeciwko Polsce w imponujący sposób pokazała, kto tak naprawdę się liczy, gdy sytuacja staje się zbyt niebezpieczna. To nie Bruksela rozwiązała ten problem, ale Polacy, którzy wybrali inny rząd – napisał niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung”.

Zapytany o tę sprawę na antenie telewizji wPolsce eurodeputowany PiS Jacek Saryusz-Wolski, stwierdził że to celowe działanie Brukseli.

"Zmienił się rząd i o to chodziło. Tzw. praworządność to był po prostu pretekst, po to, żeby pomóc w zmianie rządu. Praworządność nie była łamana w Polsce"-podkreślił Saryusz-Wolski.

"Dzisiaj, za nowego rządu, jest w sposób oczywisty łamana i konstytucja, i ustawy. W polską demokrację i w polskie wybory wkroczyła Bruksela i dokonała czegoś, co się nazywa regime change. Coś, co jest absolutnie skandaliczne i niedozwolone, żeby ingerować w demokrację, w wybory w suwerennym państwie" - dodał europoseł.


Walka z krzyżem


Polityk odniósł się także do ostatniej decyzji Rafała Trzaskowskiego zakazującej eksponowania symboli religijnych - w tym krzyży- w warszawskim Ratuszu.

43,9 proc. ankietowanych źle oceniło zarządzenie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego o zdjęciu krzyży ze ścian warszawskich urzędów, a 12,1 proc. – raczej źle – wynika z sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”.

Zdaniem europosła, decyzja Rafała Trzaskowskiego to jest „przede wszystkim naruszenie praw obywatelskich i konstytucji, które gwarantują wolność religii i wolność wyznania”.

To jest antykonstytucyjne. Natomiast absolutnie się pomija i nie dostrzega tego, że w nowym projekcie traktatów (…) wprost uderza ten plan superpaństwa nie tylko w suwerenność krajów członkowskich, ale w chrześcijańskie wartości - stwierdził eurodeputowany PiS.

"Powinniśmy posłuchać listu Episkopatu Polski w sprawie wyborów, mówiącym o tym, że uczestnictwo w wyborach jest obowiązkiem sumienia, ponieważ te plany superpaństwa dotyczą nie tylko suwerenności, ale dotyczą wyznawanych przez nas chrześcijańskich wartości i są wprost atakiem. Nie dziwi to, bo inspiracja ideowa autorów tego projektu, to jest komunistyczny manifest Spinellego z Ventotene, który ma źródła komunistyczne i ateistyczne. Musimy bronić Europy chrześcijańskiej"- podkreślił Saryusz-Wolski.

Źródło:wPolityce.pl/wPolsce