National Geographic Traveler Poland: Głosowanie na Nowe Cuda Polski 2024

2024-05-29 19:55:18(ost. akt: 2024-05-29 20:14:41)

Autor zdjęcia: Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna

Redakcja National Geographic Traveler Poland zaprasza wszystkich miłośników podróży do udziału w głosowaniu na nowe "Cuda Polski 2024".
Konkurs, który zyskał ogromną popularność w poprzednich latach, ma na celu wyróżnienie najpiękniejszych i najbardziej unikalnych miejsc w Polsce. Wśród nominacji znajdują się zarówno znane atrakcje turystyczne, jak i mniej odkryte perły polskiego krajobrazu.

Aby wziąć udział w głosowaniu, wystarczy odwiedzić stronę internetową National Geographic Traveler Poland i oddać głos na wybrane miejsca. Głosowanie jest otwarte dla wszystkich i potrwa do końca czerwca 2024 roku. Wyniki zostaną ogłoszone w lipcu, a zwycięskie miejsca otrzymają prestiżowe wyróżnienia, które z pewnością przyczynią się do ich promocji i wzrostu zainteresowania turystów.

Z Mazowsza nominowane zostały trzy perły turystyczne:

Wzgórze Tumskie w Płocku
Historyczne centrum. Tu zaczęła się historia miasta w X w., gdy Mieszko I wzniósł na wysokim wzgórzu nad Wisłą gród obronny. To właśnie od tego miejsca najlepiej zacząć spacer po Płocku. Centralną część Wzgórza Tumskiego zajmuje Stary Rynek z kamienicami z XVIII i XIX wieku oraz z ratuszem.

Nadbużańska Kraina Spokoju
Niezagospodarowany, meandrujący swobodnie Bug z mnóstwem odnóg i starorzeczy, lasy mieszane i liściaste, bagniska i torfowiska, doliny rzeczne ze skarpami, a w promieniu wielu kilometrów tylko odgłosy natury – po prostu raj. Najbardziej wysunięty na wschód kraniec województwa mazowieckiego to jednocześnie jeden z jego najbardziej dzikich zakątków, w którym zachowały się tereny niemal dziewicze.

Dzielnica Wisła w Warszawie
Wisła to ostatnia duża dzika rzeka w Europie. Prawy brzeg zachował swój naturalny charakter i jest siedliskiem dla wielu gatunków ptaków. Tutaj rozpościerają się piaszczyste plaże, uznane przez National Geographic za jedne z najpiękniejszych plaż miejskich na świecie oraz tędy biegnie ścieżka przyrodnicza idealna na wyprawy rowerowe. W tym roku oba brzegi rzeki połączył nowy post pieszo-rowerowy.

Nie przegapcie okazji, aby wpłynąć na wybór najpiękniejszych zakątków Polski i pomóc w ich promocji. Więcej informacji na temat konkursu oraz szczegółowe zasady głosowania można znaleźć na oficjalnej stronie National Geographic Traveler Poland.