Saska Kępa zaprasza na wiosenne święto [NASZE WIDEO]

2024-05-24 20:45:13(ost. akt: 2024-05-24 21:02:36)

Autor zdjęcia: Andrzej Pietraga

Sobotnie popołudnie pełne dobrej zabawy dla każdego. Tak zapowiada się XVI Święto Saskiej Kępy, które odbędzie się w sobotę 25 maja 2024 roku na ulicy Francuskiej.
O tym czym jest Święto Saskiej Kępy, a także o przygotowanych na nie atrakcjach opowiedział portalowi wawa.info dyrektor Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe Mirosław Salach.

- Szesnasta edycja Święta Saskiej Kępy na ulicy Francuskiej, święto dzielnicy, święto ulicy, święto wszystkiego - jeśli chodzi o Warszawę, Jedno z ważniejszych wydarzeń na mapie artystycznej miasta. Różne formy sztuki, na scenach będzie prezentowana głównie sztuka muzyczna. Ale będziemy także mieli kiermasz artystyczny, gdzie będą się wystawiali różni artyści z rękodzielnictwem. Będzie także sztuka nowa - teatr, który będzie nam animował po części ulicę Francuską, a przede wszystkim paradę, która będzie na rozpoczęcie święta i będzie się przemieszczała od ulicy Obrońców - od małej sceny do Ronda Waszyngtona, do dużej sceny. Wszyscy artyści zapraszani na Święto Saskiej Kępy są artystami uznanymi i prezentującymi bardzo wysoki poziom. Ale takim największym "magnesem", traktowanym rzeczywiście jako gwiazda wieńcząca nasze wydarzenie, to będzie Staszek Soyka i na końcu zespół T.Love - wyjaśnił jeden z organizatorów.


Podczas Święta Saskiej Kępy będzie można spotkać na ulicy Francuskiej "Bezę". Pod tym sympatycznym imieniem kryje się aktorka Teatru Sztuka Ciała, która zdradziła nam co nieco na temat swoich sobotnich planów.

- Postaram się, żebym zrobiła furorę. Będę prowadzić wszystkich od małej sceny do dużej. To będzie sam początek imprezy, wiadomo - najważniejsza część. Ja ich wszystkich zaprowadzę, a potem - szacher macher - i mam nadzieję, że coś zaśpiewam też. Oni tego nie zaplanowali, ale ja bym zrobiła tak. Przyjdę z całą rodziną. I zapraszam wszystkich, żeby przychodzili z całymi rodzinami, tak jak ja. Nas jest pięć osób w rodzinie - mama, tata, babcia i jeszcze taki mój "zabawek", on jest żywy. Będzie dużo zabawy, radości i koloru, także wpadajcie wszyscy na Święto Saskiej Kępy. Będzie super! - zakończyła jedna z postaci, które będą zabawiać gości ulicy Francuskiej.

XVI Święto Saskiej Kępy pod hasłem "Wiosna, ach to ty!" rozpocznie się w sobotę 25 maja o godzinie 14.00 od barwnego korowodu, który wyruszy z ulicy Obrońców - spod pomnika Agnieszki Osieckiej - w kierunku Ronda Waszyngtona. Organizatorzy planują, że zaplanowane na popołudnie i wieczór wydarzenie zakończy się około godziny 23.00.

Fot. organizatorzy

Piotr Wojtowicz