Zatrzymano dwoje cudzoziemców ściganych czerwoną notą Interpolu

2024-05-22 13:56:41(ost. akt: 2024-05-22 13:58:05)

Autor zdjęcia: PAP

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali we wtorek dwoje cudzoziemców ściganych czerwoną notą Interpolu przez władze Ukrainy – przekazała rzecznik komendanta tego oddziału kpt. SG Dagmara Bielec.
Zatrzymani cudzoziemcy to obywatele Ukrainy – 22-letnia kobieta i 32-letni mężczyzna.

Kobietę zatrzymali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa–Okęcie na Lotnisku Chopina podczas kontroli paszportowej po przylocie samolotu z Antalyi w Turcji. Była poszukiwana czerwoną notą Interpolu wydaną przez władze Ukrainy w związku z kradzieżą znacznej ilości gotówki.

Mężczyznę funkcjonariusze zatrzymali w Placówce Straży Granicznej w Warszawie podczas rutynowej kontroli legalności pobytu.

"Obywatel Ukrainy stawił się w placówce, aby ustalić swoją sytuację pobytową oraz złożyć wniosek o ochronę międzynarodową. Podczas sprawdzania mężczyzny w dostępnych systemach teleinformatycznych SG okazało się, że jego dane figurują w bazie Interpolu jako osoby poszukiwanej czerwoną notą wystawioną przez ukraińskie organy ścigania za szereg przestępstw, m. in. za napaść, porwanie, groźby, kradzież i uprowadzenie środków transportu" – powiedziała kpt. SG Bielec.

Oboje zostaną przewiezieni do prokuratury.


PAP


bm