Roztańczony Wilanów w "Noc Muzeów" [NASZE WIDEO]

2024-05-20 23:52:20(ost. akt: 2024-05-21 00:07:48)

Autor zdjęcia: Andrzej Pietraga

Piękny majowy wieczór w rytm polskiego tańca narodowego. Takim muzycznym i zarazem bardzo towarzyskim akcentem przy dźwiękach "Poloneza" rozpoczęła się "Noc Muzeów" w ogrodach Pałacu w Wilanowie.
W tym roku w sobotę 18 maja 2024 roku w całej Polsce zorganizowana została "Noc Muzeów". To doroczne wydarzenie kulturalne polegające na bezpłatnym udostępnianiu zwiedzającym muzeów, galerii i innych instytucji, nie tylko zresztą kulturalnych. W samej tylko Warszawie w akcji wzięło kilkaset placówek, które odwiedziły tysiące mieszkańców stolicy, jak i turyści.

Portal wawa.info towarzyszył z kamerą osobom, które postanowiły spędzić wieczór "Nocy Muzeów" na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Tym razem organizatorzy przygotowali niecodzienne wydarzenie łączące muzykę, taniec i integrację setek widzów. A okazją do tego stało się wpisanie naszego narodowego tańca - "Poloneza" na Listę Niematerialnego Dziedzictwa UNESCO. W naszej relacji można przekonać się o tym, jak wilanowscy goście "Nocy Muzeów" zatańczyli do melodii, którą znamy z filmu "Pan Tadeusz".


Piotr Wojtowicz