R. Czarnecki: Polska zapłaci za pakt migracyjny bardzo wysoką cenę [NASZE WIDEO]

2024-05-19 11:22:24(ost. akt: 2024-05-19 11:52:52)
Ryszard Czarnecki

Ryszard Czarnecki

Autor zdjęcia: PAP

Zapłacimy za przyjęcie paktu migracyjnego, nowej polityki migracyjnej UE, bardzo wysoką cenę - powiedział w rozmowie z portalem wawa.info eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki.

14 maja Rada Unii Europejskiej przyjęła pakt migracyjny. W reakcji premier Tusk oznajmił, że Polska i tak nie przyjmie z tego tytułu żadnych migrantów, a Polska będzie beneficjentem paktu.

"Polski podatnik za to zapłaci"


Ryszard Czarnecki, eurodeputowany PiS i kandydat tej partii w wyborach do europarlamentu, zapytany przez portal wawa.info o komentarz w tej sprawie stwierdził, że Polska znacznie straci na pakcie migracyjnym i to w różnych wymiarach.

“Zapłacimy za przyjęcie tego paktu migracyjnego, nowej polityki migracyjnej UE bardzo wysoką cenę i w wymiarze ekonomicznym, bo to na polskim podatniku będzie spoczywał ciężar utrzymania tych dziesiątek tysięcy ludzi rocznie” - zauważył Czarnecki.

“Poza kosztami ekonomicznymi jest kwestia konfliktów społeczno-kulturowo-cywilizacyjno-religijnych.To także kwestia wzrostu przestępczości, także tej zorganizowanej” - wskazał.

“To jest cena, którą na naszych oczach płacą od lat kraje szeroko rozumianej Europy Zachodniej”- dodał.

Ciężki grzech Tuska


Zdaniem polityka narracja rządu, mówiąca o tym, że Polska będzie beneficjentem takiej polityki to absurd.“To nieprawdopodobne jak można tak kłamać, chyba że Tusk w ogóle tak nie zna regulacjach unijnych w tym zakresie, że jest w innym stanie świadomości, ale podejrzewam, że jako były szef Rady Europejskiej wie jak jest i kłamie i to kłamie jak najęty” - ocenił.

"Polska nie tylko nie będzie beneficjentem, ale też nie ma tam [w pakcie migracyjnym-red.] żadnego zapisu, że UE użyje taryfy ulgowej wobec Polski, bo przyjęła trzy miliony prawdziwych uchodźców z Ukrainy. Myślę, że to co w tej sprawie robi rząd Tuska, jest jednym z najcięższych grzechów wobec Polski.

"Jak nie ma czegoś na papierze, to w UE tego nie ma" - podkreślił.

Rozmawiała Anna Nartowska

Źródło: wawa.info

Czytaj także:


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as. #3114755 20 maj 2024 17:01

    Tusk robi wszystko zgodnie ze zleceniem, który otrzymał od swoich mocodawców... I interes Polski nie ma tu żadnego znaczenia.

    odpowiedz na ten komentarz