Nieoficjalne doniesienia. Duda poprze Gawryluk?

2024-05-15 09:52:45(ost. akt: 2024-05-15 09:58:37)

Autor zdjęcia: PAP/Radek Pietruszka

"Gazeta Wyborcza" sugeruje, że w razie blokady Mateusza Morawieckiego przez przeciwników wewnątrz PiS, planem B mogłaby być kandydatura Doroty Gawryluk na prezydenta. Artykuł podkreśla, że ewentualne przygotowanie dziennikarki Polsatu do wyścigu o fotel prezydenta mogliby poprzeć "ludzie Andrzeja Dudy".
Według "Gazety Wyborczej", rok przed wyborami prezydenckimi ukazuje się niezwykły scenariusz. Dziennik sugeruje, że były premier Mateusz Morawiecki, który sam wyraża chęć startu w wyborach, może poprzeć kandydaturę Doroty Gawryluk. Gazeta zwraca uwagę na bliskie relacje dziennikarki z otoczeniem byłego premiera.

Choć sama dziennikarka Polsatu nie wypowiada się na temat swojej ewentualnej kandydatury, spekulacje na ten temat rozwijają się w mediach.

Dyskusje wokół kandydatury prawicy trwają, a decyzję podejmie prezes PiS. Mateusz Morawiecki, który rozważa start w wyborach, napotyka na opór wewnątrz partii.

Planuje on budowę nowego obozu prawicowego i szuka sojuszników. W jego strategii Dorota Gawryluk ma być kandydatką ponadpartyjną, łączącą społeczeństwo w wizji "Lepszej Polski".

Program "Lepsza Polska", którego Gawryluk jest gospodynią, ma wspierać budowę jej rozpoznawalności.

"Gazeta Wyborcza" sugeruje, że istnieje duża szansa, iż kandydaturę Gawryluk poprze prezydent. Nieoficjalne źródła z Pałacu Prezydenckiego sugerują, że Andrzej Duda nie wyklucza poparcia kandydata o konserwatywnych poglądach, niekoniecznie związanego z partią.

Już na początku kwietnia media spekulowały na temat możliwego rozpoczęcia kampanii przez Gawryluk. Jej postulaty dotyczące naprawy praworządności były interpretowane jako wstępne działania w kierunku startu w wyborach prezydenckich.

Źródło: Gazeta Wyborcza/Wp.pl/red.GO