W mieszkaniu ukrywali marihuanę, amfetaminę i kokainę. Trafili do aresztu

2024-04-17 11:15:51(ost. akt: 2024-04-17 09:17:15)

Autor zdjęcia: PAP/Maciej Kulczyński

Policjanci z Bemowa zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w wynajmowanym na Białołęce mieszkaniu ukrywali narkotyki, m.in. marihuanę, amfetaminę i kokainę. Wszyscy trafili na trzy miesiące do aresztu.
Kryminalni z Bemowa w wyniku czynności operacyjnych dowiedzieli się, że mężczyzna w wieku 34 lat może posiadać znaczne ilości narkotyków, które mogą znajdować się w wynajmowanym mieszkaniu przez niego i innych mężczyzn.

Kryminalni rozpoczęli obserwację tego mieszkania. Zauważyli 28-letniego mężczyznę, wchodzącego do klatki schodowej budynku. W plecaku miał kokainę oraz klucze od mieszkania, do którego policjanci razem z nim weszli.

"Tam zastali 27-latka, który na ich widok próbował zniszczyć swój telefon komórkowy. W mieszkaniu (...) policjanci znaleźli poporcjowane narkotyki: znaczne ilości ziela konopi innych niż włókniste i substancje psychotropowe jak 4-CMC (klefedron), amfetaminę i kokainę, wagi elektroniczne do porcjowania narkotyków i pieniądze" - przekazała nadkom. Marta Sulowska z bemowskiej policji.

Obaj zostali zatrzymani. Policjanci przeszukali również inne mieszkanie należące do 27-latka, gdzie znaleźli znaczne ilości marihuany, grzyby halucynogenne i amfetaminę.

Trzeci z mężczyzn, 34-latek, został zatrzymany zaraz po młodszych wspólnikach.

Nadkom. Sulowska przekazała, że zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty karne związane z posiadaniem wspólnie i w porozumieniu znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowej. 27-latek usłyszał jeszcze drugi zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. 28-latek odpowie też za posiadanie kokainy, natomiast podejrzany 34-latek usłyszał dodatkowo zarzut znęcania się nad konkubiną.

Na wniosek prokuratora decyzją sądu cała trójka została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące. (PAP)