Znana piosenkarka została miliarderką

2024-04-03 10:21:07(ost. akt: 2024-04-03 10:22:40)

Autor zdjęcia: PAP

Amerykańska gwiazda muzyki pop Taylor Swift po raz pierwszy znalazła się we wtorek na liście miliarderów publikowanej przez magazyn "Forbes". Jest pierwszą osobą wśród piosenkarzy i piosenkarek, która zarobiła miliard dolarów wyłącznie dzięki piosenkom i występom – zaznaczono.
Majątek Swift wyceniany jest obecnie na 1,1 mld dolarów. Przekroczył barierę miliarda dolarów w październiku ubiegłego roku, w największej mierze dzięki bijącej rekordy Eras Tour – pierwszej trasie koncertowej, która przyniosła brutto ponad miliard dolarów.

Na liście miliarderów znaleźli się też Rihanna i Jay-Z, ale źródłem ich bogactwa nie są wyłącznie przedsięwzięcia muzyczne. Na majątek Swift składa się natomiast około 500 mln dolarów z tantiem i występów oraz 500 mln związanych z wzrostem wartości jej dyskografii.

Na szczycie listy miliarderów według "Forbesa" znalazł się francuski biznesmen Bernard Arnault, prezes działającego w branży towarów luksusowych koncernu LVMH, wraz z rodziną. Ich majątek wyceniono na 233 mld dolarów.(PAP)