Można składać wnioski na dotacje do pszczół

2024-04-02 18:25:24(ost. akt: 2024-04-02 18:28:44)

Autor zdjęcia: Boris Smokrovic on Unsplash

Rozpoczął się kolejny nabór wniosków, w ramach pomocy de minimis w rolnictwie, o dofinasowanie do przezimowanych rodzin pszczelich - poinformowała we wtorek Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Stawka płatności wynosi 50 zł do ula. Na to wsparcie przeznaczono 80 mln zł.
Rozpoczął się kolejny nabór wniosków, w ramach pomocy de minimis w rolnictwie, o dofinansowanie do przezimowanych rodzin pszczelich - poinformowała we wtorek Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Stawka płatności wynosi 50 zł do ula. Na to wsparcie przeznaczono 80 mln zł.

Środki finansowe z budżetu państwa, podobnie jak w latach ubiegłych, są przeznaczone dla pszczelarzy, którzy prowadzą działalność nadzorowaną w zakresie utrzymywania pszczół, są wpisani do rejestru prowadzonego przez Powiatowego Lekarza Weterynarii i mają nadany przez ARiMR numer w ewidencji producentów.

O dofinansowanie, które – tak jak w poprzednim roku – wynosi 50 zł do każdej przezimowanej rodziny pszczelej, można się ubiegać do 31 maja 2024 r.

Wnioski przyjmują biura powiatowe ARiMR. Wnioski można składać w placówce osobiście lub przez pełnomocnika, wysyłać poleconą przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej lub za pośrednictwem platformy ePUAP.

Jest to działanie realizowane przez ARiMR po raz czwarty. W 2021 roku pszczelarze otrzymali z tego tytułu blisko 20 mln zł, w 2022 ponad 23 mln zł, a w 2023 niemal 77 mln zł - poinformowała Agencja.


red./PAP