Wzruszające spotkanie wielkanocne u seniorów

2024-03-31 12:00:00(ost. akt: 2024-03-28 14:23:41)

Autor zdjęcia: UM Mława

Poruszający spektakl o Jezusie okaleczonym ludzkimi uczynkami i potrzebującym pomocy drugiego człowieka wystawili podczas spotkania wielkanocnego podopieczni Dziennego Domu Senior +. Świąteczne życzenia złożył im Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski.
– Każde takie święta są wyjątkowe i doskonale o tym wiemy. Każdy z nas wspomina swoje dzieciństwo, czyli pewnie nie tak odległy czas, ponieważ pamiętamy dokładnie, ze szczegółami, jak to było w naszym domu rodzinnym. Ten wzorzec do naśladowania – i każdy z nas chce przygotować coś takiego dobrego, wspaniałego, cudownego dla swoich najbliższych – zwracał się do seniorów burmistrz Sławomir Kowalewski.
Obrazek w tresci

Do refleksji właśnie nad wzorcami do naśladowania oraz, z drugiej strony, antywzorcami, raniącymi boleśnie bohatera tych świąt – Jezusa Chrystusa – skłaniało wystawione przez gospodarzy spotkania przedstawienie. Widzowie nie ukrywali wzruszenia kierowanym do nich głębokim przekazem.
Obrazek w tresci

– Święta to jest ta oprawa i ta tradycja: palmy wielkanocne, sprzątanie domów, mieszkań, przygotowywanie różnych potraw… Ale tak naprawdę chodzi o bliskość, serdeczność, o szacunek wzajemny, miłość – to jest bardzo ważne, a tego, jak wiemy, nie kupi się w sklepie, nie wytarguje się ceny, tylko albo się to ma, albo się nie ma – mówił burmistrz. Seniorom – z Kierownik Dziennego Domu Senior + Barbarą Żurawińską na czele – życzył wspaniałych, pięknych świąt Wielkiejnocy, pełnych zdrowia i pogody ducha.
Obrazek w tresci

KN / KSM