Nad zalew w Siczkach z Radomia pojedziemy nową ścieżką rowerową

2024-03-28 12:53:34(ost. akt: 2024-03-28 13:32:14)

Autor zdjęcia: pixabay

Coraz bliżej budowy oczekiwanego przez mieszkańców ciągu pieszo-rowerowego z Radomia do Siczek. Pierwszym krokiem będzie opracowanie dokumentacji projektowej. Porozumienie w sprawie wspólnego sfinansowania tych prac podpisali dziś wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski, prezydent Radomia Radosław Witkowski i burmistrz Jedlni-Letniska Piotr Leśnowolski.
– W ostatnim czasie rozpoczęliśmy przebudowę ronda w Siczkach i części drogi 737. Rozumiejąc potrzeby zarówno mieszkańców Radomia, jak i gminy Jedlnia Letnisko chcemy ten projekt rozwijać. Planujemy przebudować tą drogę w taki sposób, by zawierała również ten bardzo ważny element, czyli oczekiwany od wielu lat ciąg pieszo-rowerowy – mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Jak zapowiada Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, prace projektowe rozpoczną się już wkrótce. Obejmą odcinek o długości 7 kilometrów, od Radomia do Siczek.

– Wszyscy mamy świadomość jak ważny jest ten projekt. Wielu radomian spędza czas i korzysta z infrastruktury wokół zalewu w Siczkach. Dlatego inwestycja, która poprawi bezpieczeństwo i komfort przemieszcza się jest niezwykle istotna. Bardzo się cieszę, że wspólnie potrafiliśmy wypracować bardzo dobre rozwiązanie oparte na współpracy trzech samorządów – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Planowany ciąg pieszo-rowerowy będzie przebiegał wzdłuż istniejącej drogi wojewódzkiej łączącej Radom i Siczki.