KAS zlikwidowała w Płońsku nielegalny salon gier hazardowych

2024-03-28 13:44:41(ost. akt: 2024-03-28 11:45:10)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KAS

24 automaty znaleźli funkcjonariusze podlaskiej KAS w nielegalnym salonie gier hazardowych, który zlikwidowali w Płońsku. Cztery osoby usłyszały zarzuty z Kodeksu karnego skarbowego związane z tą działalnością, zabezpieczono gotówkę i telefony komórkowe.
Jak poinformował w czwartek oficer prasowy podlaskiej KAS podkom. Maciej Czarnecki, funkcjonariusze skontrolowali lokal znajdujący się w jednym z pasaży handlowych w Płońsku. Przed miesiącem również zlikwidowali tam salon z nielegalnymi automatami do gier hazardowych.

Podczas kontroli lokalu wyposażonego w monitoring - służący do selekcji wchodzących klientów - KAS zabezpieczyła dziewięć nielegalnych automatów do gier hazardowych. "Mundurowi zabezpieczyli również piętnaście kolejnych automatów przygotowanych do rozstawienia. Część z nich znajdowała się w samochodzie dostawczym zaparkowanym przy lokalu" - dodał Czarnecki.

Oprócz tych automatów, podczas przeszukania zabezpieczono 5 tys. zł w gotówce oraz pięć telefonów komórkowych.

Obsługująca lokal kobieta oraz obecni na miejscu dwaj mężczyźni podejrzani są o przestępstwa związane z urządzaniem i prowadzeniem gier hazardowych wbrew przepisom, za co grozi do trzech lat więzienia. Kolejny z mężczyzn usłyszał zarzut uczestnictwa w takich grach. Grozi mu grzywna.

KAS przypomina, że osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się też z karą w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego urządzenia.

Służba celno-skarbowa przypomina również, że gry hazardowe w Polsce są koncesjonowane, a ich prowadzenie jest możliwe jedynie w kasynach oraz legalnych salonach gier.(PAP)

autor: Robert Fiłończuk