Witajcie z powrotem, nasze bociany! [ZDJĘCIA]

2024-03-27 23:43:52(ost. akt: 2024-03-28 01:07:45)

Autor zdjęcia: wawa.info

Od wieków w ludowych wierzeniach bociany były uważane za szczęśliwych posłańców, przynoszących dobre wieści, urodzaj i harmonię w domach. Ich powrót to nie tylko spektakularne wydarzenie przyrody, ale także obietnica lepszych dni i pozytywnych zmian dla całej społeczności!
Już są! Powróciła para bocianów, zaprzyjaźniona z redakcją. Co za radość móc je znowu zobaczyć! Zazwyczaj pierwszy pojawia się Pan Bocian i przygotowuje wspólne gniazdko, ale tym razem ptaki przyleciały razem. Usiadły na chwilę, a potem od razu zabrały się za wiosenne porządki w gnieździe. Witajcie ponownie, drodzy przyjaciele!

Fot. wawa.info

Zdaje się, że nasze ptaki są dzisiaj wyjątkowo zmęczone. Widać, że często siadają na gnieździe i wyraźnie chcą teraz trochę odpocząć. Po tak długim locie zdecydowanie zasłużyły na trochę spokoju.

Fot. wawa.info

Wydają się być jednak zaniepokojone, zaczęły klekotać charakterystyczny sposób! Może coś je przestraszyło, albo czują się trochę nieswojo?

Fot. wawa.info

Z czasem odzyskają swoją pewność siebie i będą znowu z dumą królowały nad naszymi terenami.

Fot. wawa.info

Jak mistrzowsko potrafią wyginać szyje! Te eleganckie ptaki potrafią robić nimi prawdziwe akrobacje!

Fot. wawa.info

Zagrożenie minęło, teraz czas na odrobinę czułości. Widać, że Pan Bocian bardzo się stara...

Fot. wawa.info

Gdy zawieje mocniej marcowy wiatr, potrafi zasłonić Bocianicę skrzydełkiem.

Fot. wawa.info

Najlepiej posiedzieć razem w swoim uprzątniętym gniazdku... Powrót do bezpiecznej polskiej przystani, gdzie spokój jest w zasięgu skrzydeł.

Fot. wawa.info

Pewnie zauważyliście, że bociany swoje gniazdo "ulepszyły" znalezioną folią... niestety, ptaki coraz częściej zaczynają wykorzystywać tego typu budulec. To świadectwo adaptacji do zmieniającego się środowiska, ale też sygnał ostrzegawczy dla nas.

Fot. wawa.info

I tak, co roku wracają, a wraz z nimi zaczyna się magiczny czas przebudzenia natury...

Fot. wawa.info

red.