Najwięksi pracodawcy na Mazowszu: siła gospodarcza serca Polski

2024-03-27 12:48:22(ost. akt: 2024-03-27 13:04:02)

Autor zdjęcia: kate.sade on Unsplash

Mazowsze - tutaj gromadzą się nie tylko korporacje o zasięgu krajowym, ale także międzynarodowe potęgi gospodarcze. Sprawdź, które z nich zatrudniają największą ilość pracowników.
Województwo mazowieckie, z Warszawą jako centrum, stanowi znaczący ośrodek biznesowy w Polsce. Tutaj gromadzą się nie tylko korporacje o zasięgu krajowym, ale także międzynarodowe potęgi gospodarcze. Dla licznych profesjonalistów i ambitnych młodych ludzi, Mazowsze staje się nie tylko miejscem pracy, ale i centrum możliwości rozwoju zawodowego.

Spośród wielu znaczących pracodawców w regionie warto przyjrzeć się tym, które nie tylko zatrudniają dużą liczbę pracowników, ale również kreują klimat pracy, motywują do rozwoju oraz angażują się w życie społeczności lokalnej.

Oto lista największych pracodawców na Mazowszu przedstawiona przez portal gowork.pl:

Grupa PKP, symbol polskiej kolei, to nie tylko kluczowy gracz na Mazowszu, ale także w skali całego kraju. Zatrudniając około 70 tysięcy pracowników, Grupa PKP nieustannie modernizuje i rozwija infrastrukturę kolejową. To nie tylko praca dla konduktorów czy maszynistów, lecz także dla specjalistów z różnych dziedzin, zapewniająca szereg benefitów i możliwość rozwoju zawodowego.

PGE Polska Grupa Energetyczna, gigant energetyczny, stanowi kluczowy filar polskiej gospodarki. Zatrudniając ponad 40 tysięcy osób, firma nie tylko dostarcza energię elektryczną, ale także inwestuje w rozwój pracowników, szczególnie kierując się w stronę ambitnych młodych talentów.

PKO Bank Polski, mający największą sieć detaliczną w Polsce, zapewnia nie tylko usługi finansowe, ale i stabilne zatrudnienie dla blisko 30 tysięcy pracowników. Bank ten słynie z bogatego pakietu benefitów, w tym prywatnej opieki medycznej i preferencyjnych warunków kredytowych.

Grupa PGNiG, lider rynku gazu ziemnego, nie tylko dba o dostarczanie energii, ale i o rozwój swoich pracowników. Zatrudniając prawie 25 tysięcy osób, firma oferuje nie tylko stabilność zatrudnienia, ale także bogaty program szkoleń i benefitów dla pracowników oraz ich rodzin.

Adecco, firma specjalizująca się w usługach doradztwa HR, nie tylko łączy pracowników z pracodawcami, lecz także inwestuje w rozwój zawodowy swoich pracowników. Zatrudniając około 19 tysięcy osób, firma staje się nie tylko miejscem pracy, ale i źródłem możliwości rozwoju kariery zawodowej.

PZU, największy zakład ubezpieczeń w Polsce, angażuje blisko 150 tysięcy pracowników w różnych dziedzinach. To nie tylko praca dla specjalistów ubezpieczeniowych, lecz także dla osób z różnych dziedzin wiedzy, oferująca szeroki wachlarz benefitów i możliwości rozwoju.

Capgemini, lider w branży doradztwa i usług technologicznych, zatrudniający około 10 tysięcy osób w Polsce, kreuje środowisko pracy oparte na różnorodności i innowacyjności. Firma nie tylko oferuje stabilne zatrudnienie, ale także rozbudowany program szkoleń i benefitów dla pracowników.

LOT, Polskie Linie Lotnicze, mające główną siedzibę w Warszawie, nie tylko zapewniają transport powietrzny, lecz także bogate możliwości rozwoju kariery dla swoich pracowników. Zatrudniając około 8000 osób, LOT staje się atrakcyjnym pracodawcą zarówno dla osób związanych z lotnictwem, jak i dla specjalistów z innych dziedzin.

Uniwersytet Warszawski, jako jeden z najbardziej renomowanych ośrodków naukowych w Polsce, nie tylko stanowi miejsce kształcenia, lecz także zatrudnienia dla blisko 8 tysięcy pracowników. To nie tylko praca dla naukowców, lecz także dla osób z różnych dziedzin, oferująca szereg możliwości rozwoju zawodowego.

Sii, firma technologiczna z siedzibą w Warszawie, zatrudniająca około 7000 pracowników, to miejsce, gdzie innowacja i rozwój zawodowy idą w parze. To nie tylko praca dla specjalistów IT, lecz także dla osób zainteresowanych nowymi technologiami i rozwojem cyfrowym.

Wszyscy ci pracodawcy nie tylko stanowią ważne ogniwo w gospodarce Mazowsza, ale także kreują środowisko pracy, w którym innowacja, rozwój i dbałość o pracownika są priorytetem. Dzięki nim, Mazowsze staje się nie tylko miejscem pracy, lecz także centrum możliwości rozwoju kariery zawodowej dla wielu ambitnych osób.


źródło: gowork.pl (dane z 2022 r.)