Ogromna kara dla likwidatora TVP? Maciej Świrski pokazał treść decyzji

2024-03-25 15:28:00(ost. akt: 2024-03-25 15:39:56)

Autor zdjęcia: PAP/Radek Pietruszka

Przewodniczący KRRiT, Maciej Świrski, ogłosił na swoim X profilu decyzję o nałożeniu kary pieniężnej w wysokości 145 tys. zł na Daniela Maksymiliana Gorgosza, podającego się za likwidatora TVP SA, za nieudzielenie informacji żądanych przez organ, zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji.
— Wobec uporczywych odmów wypełnienia obowiązków przewidzianych w ustawie o radiofonii i telewizji, w szczególności jej art. 10 ust. 2, jako Przewodniczący KRRiT podjąłem dzisiaj decyzję o nałożeniu na osobę niewypełniającą tych obowiązków, a podającą się za likwidatora TVP SA - p. Daniela Maksymiliana Gorgosza, kary pieniężnej w wysokości 145 tyś. zł. (nieprzekraczającej 3-krotności jego miesięcznego wynagrodzenia) — poinformował na swoim profilu X Maciej Świrski.

Kara ta została wymierzona za nieudzielenie uprawnionemu organowi żądanych w trybie przewidzianym przepisami ustawy o radiofonii i telewizji informacji (pomimo dwukrotnej prośby) na temat działalności Spółki, którą zarządza.
Podstawą prawną mojego działania jest art. 54 ust. 1 i 2 ww. ustawy.

— Zamieszczam treść decyzji wraz z uzasadnieniem dla pełnego poinformowania Obywateli o powodach podjęcia decyzji, celem uniknięcia ich późniejszej dezinformacji — czytamy na profilu społecznościowym.

Maksymalna wysokość kary przewidzianej ustawą wynosi 6-krotność wysokości miesięcznego wynagrodzenia ukaranego.

Fot. X/@Maciej_Swirski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as. #3114238 26 mar 2024 00:08

    A kiedy będzie kara dla ministra Sienkiewicza za bezprawne przejęcie mediów publicznych?

    odpowiedz na ten komentarz