14,4 tys. zł z licytacji pisanek na leczenie 13-letniego Wiktora

2024-03-25 12:33:43(ost. akt: 2024-03-25 12:34:11)

Autor zdjęcia: pixabay

14,4 tys. zł uzyskano podczas internetowej licytacji pisanek, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie 13-letniego Wiktora z Radomia. Chłopiec zmaga się z poważnymi problemami kardiologicznymi – poinformował radomski magistrat.
Pisanki wystawione na licytację zostały wykonane przez samorządowców, artystów, przedstawicieli służb mundurowych, dziennikarzy i społeczników z Radomia. Ich twórcy malowali je na spotkaniu, które tradycyjnie zorganizował prezydent miasta Radosław Witkowski. Licytacja trwała od piątku do północy w niedzielę.

Najwyższą cenę - 2,1 tys. zł - uzyskała pisanka pomalowana przez prezydenta Radomia. Wysokie ceny osiągnęły także prace wiceprezydentek miasta. Za ozdobę wielkanocną wykonaną przez Martę Michalską-Wilk nabywca zdecydował się zapłacić 2 tys. zł. Pisanka od wiceprezydent Katarzyny Kalinowskiej została sprzedana za 1,4 tys. zł, a od wicemarszałka województwa mazowieckiego Rafała Rajkowskiego – za 1,1 tys. zł.

Dochód ze sprzedaży pisanek zostanie przekazany na leczenie 13-letniego radomianina Wiktora Krawczyńskiego, który od pierwszych dni swojego życia zmaga się z poważnymi problemami kardiologicznymi. Chłopiec jest już po kilku operacjach, stale wymaga rehabilitacji i czeka na kolejny zabieg operacyjny.

Tego typu akcje charytatywne odbywają się w Radomiu od lat przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą. Ostatnia - bożonarodzeniowa licytacja bombek choinkowych - przyniosła 25,5 tys. zł. Pieniądze zostały przeznaczone na leczenie i rehabilitację 2-letniej Zuzi. Dziewczynka urodziła się z wrodzonym niedorozwojem kości udowej.(PAP)

Autorka: Ilona Pecka