Kto zostanie prezydentem Warszawy? [SONDA]

2024-03-13 14:59:15(ost. akt: 2024-04-04 16:26:14)

Autor zdjęcia: PAP/Marcin Obara

W wyborach na urząd prezydenta potwierdzono kandydaturę sześciu osób. Oprócz Rafała Trzaskowskiego, ubiegającego się o reelekcję, Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała także: Magdalenę Biejat, Tobiasza Bocheńskiego, Przemysława Wiplera, Romualda Starosieleca oraz Janusza Korwin-Mikkego. Który z kandydatów ma największe szanse na wygraną?
Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Druga tura bezpośrednich wyborów wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast została zaplanowana na 21 kwietnia. W Warszawie pięciu kandydatów zgłosiło swoją chęć objęcia stanowiska prezydenta miasta. Ostateczny termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do komisji wyborczych upływa w czwartek, 14 marca.

Dotychczas poznaliśmy szcześciu kandydatów: Rafała Trzaskowskiego, ubiegającego się o reelekcję, Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała także: Magdalenę Biejat, senatorkę; Tobiasza Bocheńskiego, byłego wojewodę mazowieckiego; Przemysława Wiplera, posła; oraz Janusza Korwin-Mikkego; Romualda Starosieleca. Który z nich według was ma największe szanse na wygraną?

Sonda została zakończona