Wicewojewoda mazowiecki Patryk Fajdek liderem listy Lewicy w wyborach do Sejmiku Woj. Mazowieckiego

2024-02-29 13:09:15(ost. akt: 2024-02-29 11:10:11)

Autor zdjęcia: gov.pl

Wicewojewoda mazowiecki Patryk Fajdek wystartuje w wyborach na radnego Sejmiku Woj. Mazowieckiego z okręgu nr 5 – potwierdziła rzeczniczka prasowa Nowej Lewicy w Radomiu Jolanta Luty.
W oświadczeniu przesłanym w czwartek rano mediom, a także na swoim profilu w mediach społecznościowych Fajdek ogłosił, że będzie liderem listy Lewicy w nadchodzących wyborach do Sejmiku Województwa Mazowieckiego w okręgu nr 5. Pochodzący z Radomia wicewojewoda pełni funkcję wiceprzewodniczącego mazowieckich oraz radomskich struktur Nowej Lewicy.

"Nasza zwycięska walka w ostatnich wyborach parlamentarnych, gdzie partie tworzące koalicję 15 października pokonały PiS, pokazała wyraźnie, że bez silnego zaangażowania Lewicy, nie można mówić o prawdziwej zmianie w naszym kraju" – stwierdził kandydat na radnego mazowieckiego.

"Teraz, w obliczu wyborów regionalnych, równie ważne jest, aby nasze województwo nie wpadło w ręce PiS, co mogłoby zniweczyć nasze wspólne osiągnięcia" – oświadczył Fajdek.

Okręg nr 5, z którego będzie ubiegał się o mandat radnego, obejmuje miasto Radom oraz powiaty: białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki i zwoleński.

Rzeczniczka Nowej Lewicy w Radomiu poinformowała, że pełna listę kandydatek i kandydatów Lewicy do Sejmiku Mazowieckiego zostanie zaprezentowana w najbliższych dniach. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka