Niech pochmurny dzień was nie zmyli. Wiosnę czuć już w powietrzu [POGODA]

2024-02-28 12:53:53(ost. akt: 2024-02-28 14:47:40)
W Warszawie w środę od południa do wieczora zachmurzenie duże oraz okresami pojawią się opady deszczu. Początkowo silne zamglenia oraz mgła ograniczy widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna wyniesie około 12 st.C. Wiatr słaby, ale w powietrzu od Wisły zdecydowanie niesie ze sobą zapach wiosny. [GALERIA]
Polska jest w zasięgu płytkiej, stopniowo wypełniającej się zatoki niżowej, związanej z niżem znad Morza Śródziemnego, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Front ten rozdziela ciepłą, przetransformowaną masę powietrza pochodzenia zwrotnikowego na południu i wschodzie kraju od chłodniejszej, polarnej morskiej, na północnym zachodzie.

W Warszawie w środę od południa do wieczora zachmurzenie duże oraz okresami opady deszczu. Początkowo silne zamglenia oraz mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna około 12 st.C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa. Przewiduje się wzrost ciśnienia.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo niewielka możliwość słabych opadów deszczu. Temperatura minimalna około 5 st.C. Wiatr słaby, z kierunków północnych.

W czwartek w ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano możliwe silne zamglenia lub mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna około 12 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.


Pogoda Polska

W środę w ciągu dnia zachmurzenie duże i całkowite, większe przejaśnienia i rozpogodzenia jedynie na południowym wschodzie oraz w drugiej połowie dnia na północnym zachodzie kraju. Okresami pojawią się opady deszczu lub mżawki. I choć aura nie wskazuje jeszcze na nadejście wiosny, to pachnący wiatr znad Wisły zdecydowanie tak.

Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza, 6 st.C. na Pomorzu, około 10 st.C. w pasie od Suwalszczyzny po Opolszczyznę, do 15 st.C. 17 st.C. na południowym wschodzie kraju.

Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże, na północnym zachodzie kraju oraz w rejonie Bieszczad i Tatr z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami, za wyjątkiem północnego zachodu kraju i Karpat, opady deszczu lub mżawki. Wysoko w Sudetach możliwe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Miejscami utworzą się mgły ograniczające widzialność do 200 m. Lokalnie na północy kraju ślisko na drogach i chodnikach.

Temperatura minimalna od minus 2 st.C. na Pomorzu i krańcach zachodnich, przez 2-5 st.C w centrum, do 7-8 st.C. w pasie od Lubelszczyzny po Małopolskę.

Wiatr przeważnie słaby, z kierunków zmieniających się.

W czwartek w ciągu dnia zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, zwłaszcza na północy i południowym wschodzie kraju. Możliwe słabe opady deszczu lub mżawki, głównie początkowo na wschodzie i w centrum. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m, stopniowo zanikające.

Temperatura maksymalna od 6-9 st.C. na północy do 13-16 st.C. na południowym wschodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni, na wybrzeżu i Pomorzu okresami porywisty, południowy. W szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru po południu do 80 km/h.

(PAP)