Święto młodych i najmłodszych czytelników

2024-02-21 09:46:04(ost. akt: 2024-02-21 09:46:38)

Autor zdjęcia: UM Warszawa/Mały Koneser 2023

U progu wiosny Warszawa po raz trzeci stanie się polską stolicą książki ilustrowanej. W festiwalu i targach wydawnictw dla dzieci i młodzieży Mały Koneser - 23 i 24 marca - weźmie udział blisko trzydzieści wydawnictw. Odbędzie się także konferencja dla profesjonalistów, którzy na co dzień zajmują się literaturą dziecięcą i młodzieżową.
Mały Koneser to miejsce, w którym spotkacie ambitnych, odważnych i wrażliwych właścicieli małych i średnich oficyn wydawniczych, którzy dbają zarówno o kunszt edytorski jak i o mistrzostwo ilustracji oraz tekstu.

Wszyscy kochamy polską szkołę ilustracji. I nie tylko my! Książki polskich twórców odnoszą międzynarodowe sukcesy. Zdobywają nagrody w najważniejszych konkursach w Bolonii, Bratysławie, Lizbonie czy koreańskim Nami. Zagraniczni wydawcy biją się o prawa do nowości znad Wisły i Odry. I nie ma w tym cienia przesady!

23 i 24 marca na Małym Koneserze (po raz pierwszy w Centrum Kreatywności Targowa) można będzie spotkać awangardę wydawniczą z Polski i Europy, kupić nowości i uwielbianą klasykę, książki poszerzające wiedzę o świecie oraz opowieści wciągające małych i dużych.

Oko na świat

3. edycja Małego Konesera to także ogólnopolska konferencja i dzień branżowy organizowany we współpracy z Biblioteką Narodową z programem skierowanym do nauczycieli, bibliotekarzy i profesjonalistów zajmujących się na co dzień literaturą dziecięcą i młodzieżową.

W programie konferencji „Oko na świat” znajdą się debaty o czytelnictwie, prezentacja pomysłów współpracy wydawców z bibliotekarzami i warsztaty prowadzone przez wydawców i twórców z Polski, Czech, Francji i Włoch.

Konferencja odbędzie się przed targami, w piątek 22 marca 2023 w Bibliotece Narodowej. Na wydarzenie wstęp jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez specjalny formularz.

UM Warszawa