Loew przejmie potęgę?

2024-02-13 11:00:13(ost. akt: 2024-02-13 11:11:46)

Autor zdjęcia: PAP

W kluczowym spotkaniu Bayern Monachium doznał porażki 0:3 z Bayerem 04 Leverkusen. Niemieckie media donoszą, że po tym wyniku wśród Bawarczyków zaczęły pojawiać się spekulacje na temat ewentualnej zmiany trenera. Obecnie rozważane są różne kandydatury na to stanowisko.
Mimo że zespół Thomasa Tuchela osiąga imponującą średnią 2,38 punktu na mecz, co plasuje go w czołówce najlepszych wyników w historii Bundesligi, to jedynie zajmuje pozycję wicelidera tabeli. Wynika to z doskonałej formy podopiecznych Xabiego Alonso, którzy w bieżącym sezonie prześcigają samych siebie.

Po niedawnej porażce z Bayerem (0:3), strata Bayernu Monachium do lidera wzrosła do pięciu punktów. Po sobotnim meczu w Monachium atmosfera wokół drużyny zrobiła się gorąca.

Mimo szybkiego oświadczenia klubu, które zapewniło, że Thomas Tuchel może spać spokojnie, opinie kibiców w sprawie trenera są odmienne.

Podobne stanowisko prezentują również niemieckie media, które sugerują, że Bayern Monachium poszukuje nowego szkoleniowca. Według informacji przekazanych przez znanego dziennikarza Christiana Falka, na liście potencjalnych kandydatów znajdują się m.in. Hansi Flick oraz Joachim Loew.

"Wiadomo, że w klubie istnieje pewne zainteresowanie powrotem Hansiego Flicka, którego niektórzy w roli trenera bardzo sobie cenią. Jednak są także inni kandydaci, takie jak Oliver Glasner oraz Joachim Loew, który od pewnego czasu oczekuje na nowe wyzwanie" - powiedział Falk dla "Bild TV".

Warto przypomnieć, że Thomas Tuchel objął stanowisko trenera Bayernu w marcu 2023 roku, zastępując Juliana Nagelsmanna. Mimo że w poprzednim sezonie Bayern Monachium zaczął pod jego wodzą z lekkim opóźnieniem, udało im się ostatecznie obronić mistrzostwo Niemiec. Kontrakt Tuchela z klubem jest ważny do końca sezonu 2024/25.

Źródło: sportowefakty.wp.pl