Rozbity wielki gang złodziei i paserów samochodowych

2024-02-12 08:49:10(ost. akt: 2024-02-12 08:51:27)

Autor zdjęcia: Policja

Służby rozbiły gang złodziei i paserów samochodowych. Dziewięciu zatrzymanych ukradło 29 samochodów o łącznej wartości 4 milionów złotych; mają też na swoim koncie 45 paserstw całych samochodów o wartości około 6 milionów złotych.
Za pieniądze pochodzące z kradzieży pojazdów, do jakich na przestrzeni ostatnich lat dochodziło w Warszawie i w okolicznych powiatach, podejrzani kupowali samochody, domy i inne nieruchomości.

Stołeczni policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową wraz z kolegami z Centralnego Biura Śledczego Policji w Warszawie rozbili gang, który ma na koncie kradzieże z włamaniem i paserkę 45 samochodów.

"Na wniosek Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, która nadzoruje śledztwo, tymczasowym aresztem zostało objętych dziewięciu podejrzanych, w tym dwóch kierujących zorganizowaną grupą przestępczą" - przekazała kom. Małgorzata Wersocka ze stołecznej policji.

Policjanci, wspomagani przez kontrterrorystów z BOA wraz z funkcjonariuszami nadbużańskiego i bieszczadzkiego oddziału straży granicznej, zatrzymali siedem osób, wchodząc jednocześnie do 16 domów w powiecie wołomińskim.

Kolejne pięć osób doprowadzono z aresztu śledczego i zakładu karnego, gdzie odbywają kary związane z ich wcześniejszą działalnością przestępczą, również dotyczącą kradzieży samochodów.

Kom. Wersocka zaznaczyła, że - jak ustalili pracujący nad sprawą śledczy - podejrzani mają na swoim koncie 29 kradzieży samochodów o łącznej wartości 4 milionów złotych oraz 45 paserstw całych samochodów o wartości około 6 milionów złotych.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 9 samochodów o wartości 1,1 miliona złotych oraz 29 tysięcy w gotówce. Podczas przeszukania posesji znaleziono części samochodowe mogące pochodzić z przestępstwa o wartości 280 tysięcy złotych, które zostały zabezpieczone do badań mechanoskopijnych.

Prokurator przedstawił dwóm podejrzanym zarzut kierowania grupą przestępczą, a pozostałym zatrzymanym udział w tej grupie oraz zarzuty kradzieży z włamaniem i paserstwa samochodów. Sąd, na wniosek prokuratora, zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 9 podejrzanych.(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk