W Grójcu rozpoczęto projekt gminy przyjaznej seniorom

2024-02-11 10:48:53(ost. akt: 2024-02-11 13:58:25)

Autor zdjęcia: UM

Karta Seniora pozwala uzyskać wiele korzystnych zniżek. Osoby po 60-tym roku życia mogą też liczyć na edukację i integrację.
Gmina Grójec przystępując do programu wykupiła pakiet 300 kart, które przysługują seniorom nieaktywnym zawodowo w wieku 60+. Pierwszeństwo mają członkowie Klubu Senior +.

Każdy samorząd może dołączyć do Programu Ogólnopolska Karta Seniora i otrzymać certyfikat Gminy Przyjaznej Seniorom. Celem Programu jest aktywizacja seniorów oraz edukacja osób 60+ z zakresu ekonomii, bezpieczeństwa czy nowych mediów.

Warunkiem przystąpienia do Programu Gmina Przyjazna Seniorom jest wydanie lokalnej edycji Ogólnopolskiej Karty Seniora z herbem danej miejscowości.


Każdy senior, który ukończył 60 lat może zostać członkiem wspierającym Stowarzyszenie MANKO i otrzymać własną Ogólnopolską Kartę Seniora. Karta ta upoważnia do zniżek w wielu punktach w całej Polsce, w tym m in. sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji, instytucjach zdrowia i kultury.

Lista wszystkich 3000 punktów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora znajduje się na stronie internetowej www.oks.glosseniora.pl. Niemal każdego dnia dołączają do nas nowe firmy, które deklarują współpracę z Głosem Seniora i tym samym wprowadzają rabaty dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora (OKS).

Już 550 tys. seniorów jest posiadaczami Ogólnopolskiej Karty Seniora.